Kotleba po roku opäť v Šarišských Michaľanoch

17. augusta. 2010 o 19:41 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Kotleba po roku opäť v Šarišských Michaľanoch

V sobotu 14. augusta 2010 sa po roku opäť konalo zhromaždenie nacionalistov v Šarišských Michaľanoch. Oproti minuloročnej sa táto akcia konala v úplne inom duchu.
Pred rokom sa konala spontánne v záväznosti  na kriminálny čin cigánskych parazitov, ktorí neváhali zmrzačiť človeka pre pár eur. To vyvolalo hnev najmä nacionalistov, ktorí sa rozhodli ísť do obce vymôcť právo a ochranu slušných ľudí. Za výdatnej podpory miestnych obyvateľov, ktorí nacionalistov vítali, ako osloboditeľov sa však národovci dostali do ostrého konfliktu so štátnou mocou a starostom obce, ktorí paradoxne bránili cigánskych parazitov. Bezdôvodný brutálny zásah polície voči národovcom, ale aj miestnym obyvateľom obce vyvolal vlnu kritiky a výrazne posunula podporu verejnosti nášmu hnutiu. No najúčinnejšie bolo to, že sa o cigánskom probléme, ktorý výrazne pohlcuje dosť veľkú časť našej krajiny a nášho národa začalo opäť nie len hovoriť, ale proti nemu aj konať.
Minuloročná akcia bola impulzom pre začatie intenzívnejšej obrany nášho národa zo strany nacionalistov pod vedením Mariana Kotlebu pred nie len cigánskym terorom a odštartovala nápad založiť ľudovú stranu bojujúcu za naše Slovensko.
To bol aj jeden s dôvodov prečo sa po roku opäť aktivisti a predstavitelia ĽS NS rozhodli prísť do Šarišských Michalina  podporiť obyvateľov obce a poďakovať sa im za vernú podporu, ktorú nám preukazujú.
Akcia tentoraz bez účasti polície, ktorá si na minuloročnej akcii nacvičovala manévre, začala pokojne v popoludňajších hodinách pred obecným úradom. Niekoľko stoviek národovcov a obyvateľov obce si vypočuli plamenné prejavy Mariána Mišúňa a Mariana Kotlebu, ktorí vo svojich prejavoch výstižne priblížili situáciu v akej sa Slovensko nachádza, čo treba podniknúť na našu záchranu a čo chce robiť strana pre dosiahnutie svojich cieľov. Ronako priblížili aj svoju koncepciu riešenia cigánskeho problému a ostro odsúdili násilie polície na minulo týždennej púti k soche kráľa Svätopluka.
Za búrlivého potlesku a lúčenia sa miestnych s našimi aktivistami sa zhromaždenie bez problémov skončilo. To potvrdilo naše slová, že keby neboli policajti pred rokom brutálne a bezdôvodne napadli pokojne zhromaždených, nič by sa nebolo stalo.

Kovlad


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: