Posledná Stalinova čistka

2. august. 2010 o 18:11 | Kategória: Reakcie, Sionizmus | Komentáre vypnuté na Posledná Stalinova čistka

„Holokaust (gréc. holokauston – zápalná obeť alebo celopal, náboženská obeť, ktorá sa celá spáli) je označenie pre systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, náboženských, či politických skupín počas druhej svetovej vojny, vykonávané údajne nacistickým Nemeckom a jeho spojencami.“ Toľko hovorí definícia.
 Na to, že holokaust si prisvojili židia, si spoločnosť už tak nejako zvykla. Keď bežnému človeku poviete slovo „holokaust“, prestaví si vyvraždenie miliónov židov v Osvienčime, k tomu nejaké tie plynové komory a ešte známu vetu „Arbeit macht frai“. Skonštatuje, že bolo hrozné, čo sa dialo za druhej svetovej vojny so židmi a poľutuje celú židovskú komunitu.
 Ale čo tí ostatní? Čo tie ďalšie milióny, ktoré vo vojne zahynuli? O tých sa už nejako nerozpráva, skrátka, druhá svetová vojna bola asi len kvôli „chudákom“ židom a o ostatných sa rozprávať jednoducho nebude. Veď načo? To neboli židia.
 Ale čo si predstavíme, keď sa povie Stalinove Rusko?
Bežný človek si predstaví milióny mŕtvych zastrelených alebo ubitých v Lubjanke, súostrovie Gulag a vlastne prvé koncentračné tábory. To si predstaví bežný človek. Samozrejme, pokiaľ si nepozrie dokument natočený a komentovaný Izraelskými „expertmi“ na skúmanie obdobia Stalinovho Ruska.  Z dokumentu „Stalinova posledná čistka“ sa človek dozvie, že Stalin bol antisemita a v období najväčšieho teroru v Rusku išlo Stalinovi vlastne hlavne o židov. Keď som si menovaný dokument pozrela, musela som sa pousmiať. Počas Stalinovej vlády zmizlo v Rusku odhadom 17 – 26 miliónov ľudí (hlavne Rusov, ale aj Poliakov, Nemcov…..atď.), bez akejkoľvek logiky, bez udania dôvodu či už rasového alebo náboženského, skrátka, bez ohľadu na etnickú príslušnosť. Boli odvážaní do Gulagov a vraždení agentmi NKVD, a potom následne boli títo agenti vraždení ďalšími agentmi a tak dokola, až pri sčítaní ľudu v roku 1937 štatisti zistili, že od posledného sčítania ľudu je v Rusku o 17 miliónov ľudí menej. Samozrejme, že štatistika sa Stalinovi nepáčila a tak boli štatisti povraždení a noví, poučení štatisti, vyšli s číslami, ktoré Stalinovi vyhovovali. A tak to šlo v Rusku ďalej.
 V menovanom dokumente sa však dozvieme, že pri „poslednej“ Stalinovej čistke v roku 1943 panoval v Rusku silný antisemitizmus a počas tohto obdobia bolo údajne zabitých milión židov. Avšak vyššie uvedené údaje o miliónoch ďalších obetí nie sú v dokumente spomenuté ani jednou vetou. A tak sa možno časom dočkáme toho, že z jedného z najkrutejších období ruskej histórie sa tak, ako z druhej svetovej vojny, stane ďalší „holokaust“, že opäť a zasa len budeme musieť ľutovať chudákov židov, pretože každý režim bez rozdielu je zameraný len a len proti nim a milióny ďalších obetí sú len vedľajším produktom.
Keď je to ale teda tak, nestojí za to židovskej obci položiť si otázku, čím sú židia takí výnimoční, že každý jeden režim ich tak „obľubuje“, že jeho prvoradým cieľom je zbaviť sa ich? Buď je chyba niekde v nich, alebo si namýšľajú.
A tak sa možno časom dozvieme aj to, že známi svetoví antisemiti boli napríklad Mao Ce – Tung, Džingischán, Napoleon, Alžbeta Báthoryová, Nero, Alexander Veľký, Ježiš Kristus… Vlastne Ježiš Kristus áno, veď dal základy kresťanstvu a v období, keď židia trestali ukameňovaním, prišiel s vetou: „Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom.“  Netreba však zabudnúť, že židia ho za to ukrižovali.

T.R.

Odporúčaná literatúra:  
Tim Tzouliadis – Opustení / Z veľkej krízy do gulagu: Nádej a zrada v Stalinovom Rusku
Katarína Hradská: Prípad Wisliceny / Nacistickí poradcovia a židovská otázka na Slovensku
DVD – Posledná Stalinova čistka

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: