Cigánsky teror sa stupňuje! Občania v Sáse už slovenskej polícii neveria. O pomoc požiadali Mariána Kotlebu!

25. júla. 2010 o 20:29 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Cigánsky teror sa stupňuje! Občania v Sáse už slovenskej polícii neveria. O pomoc požiadali Mariána Kotlebu!

Internetový portál denníka sme uverejnil správu podla ktorej, rodina zo Sásy sa bojí o život. Terorizujú ich dve cigánske rodiny zo susedstva a polícia ich nechráni. Rodák z dedinky Sása neďaleko Revúcej, kde žije viac ako polovica Cigánov, hovorí, že už vyskúšal všetko. Vladimír Darmo preto požiadal o pomoc Mariána Kotlebu. Hovorí, že keby polícia dokázala jeho rodinu ochrániť, nikdy by to neurobil.
 Dlhodobý konflikt
Pred štyrmi mesiacmi  Darmovho bratranca zbili po hádke traja Cigáni palicami. Zachránil ho Darmov syn Marián. Zraneného odviezla záchranka a dva týždne bol práceneschopný.
Problémy sa stupňovali. Pred bránou domu sa Darmovcom vyhrážali Cigáni s palicami a so sekerami. „Kričali, poďte von, všetkých vás pobijeme. Zavolal som policajtov z Revúcej. Pýtali sa, či sa nám niečo stalo a povedali, že keď len vykrikujú, tak nič. Potom telefonoval otec. Prišli asi za 90 minút. Nechceli prijať trestné oznámenie, no nakoniec ho spísali,“ hovorí Marián Darmo.
Vyhrážanie po odchode polície pokračovalo. Večer to išli oznámiť do Revúcej. Tvrdia, že ich policajti posielali domov. Darmo neodišiel a žiadal, aby zavolali riaditeľa či zástupcu. Napokon pri ich dome hliadkovala polícia aj na druhý deň.
O dva dni sa situácia zopakovala. Darmovci išli na políciu. Vladimír Darmo tvrdí, že o „arogancii revúckej polície“ informoval banskobystrického krajského riaditeľa Mariána Slobodníka. Podľa našich informácií  prípad preveroval.
Bezradný Sásan oslovil Mariána Kotlebu. Ten mu sľúbil, že prídu aj do Sásy. „Nie je iné riešenie, len predviesť demonštráciu sily. V Kameňanoch a Jelšave boli problémy a ako prišli, tak sa situácia upokojila,“ hovorí Darmo.
Revúcky okresný policajný riaditeľ Branislav Valáštek tvrdí, že reagovali na oznámenia Darmovcov, spísali zápisnice, zabezpečili po incidente zvýšený počet hliadok. „Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie.
Na druhý deň podozrivých vypočul a vzniesol obvinenie z nebezpečného vyhrážania. Spis postúpime prokuratúre s návrhom na obžalobu.“ Rodina zo Sásy sa neprestáva báť.  Sťahujú sa.

Na zamyslenie
Slovenská polícia sa nám opäť raz ukázala. Človek ma niekedy pocit, akoby slovenská polícia   vedela len dávať premrštené pokuty, prípadne spisovať nič neriešiace zápisnice. Pokiaľ človeka
nezabijú, tak nič sa nedeje. Každý z nás vie, čo by sa stalo, pokiaľ by to bolo naopak. Ak
by sa biela rodina vyhrážala Cigánom. Mimovládne organizácie a masmédia by burcovali na poplach a bielych by okamžite obvinili, ak nie rovno zatvorili za
 extrémizmus, rasizmus, prípadne nacizmus.
 

Čítajte viac: TU


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: