Stanné právo ako nevyhnutnosť

7. júna. 2010 o 12:36 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti, Reakcie | Komentáre vypnuté na Stanné právo ako nevyhnutnosť

O cigánskom probléme na východnom Slovensku mám celkom slušný prehľad. Sám bývam v Košiciach, na Luník IX mám výhľad z okna. Viem, že s cigánmi sa dá vyjsť (čítaj, že vám iba vynadajú a nenapadnú vás fyzicky) iba v prípade, že necítia absolútnu prevahu (čítaj, že ich nie je desať na jedného). Je to všeobecne známy fakt, aspoň tu na východe. Pokiaľ sa dá, cigánski paraziti ale dokážu okamžite využiť sebemenšiu príležitosť na to, aby prišli bezpracne k nejakej výhode alebo majetku. Pritom ich ale absolútne nezaujíma morálna stránka veci – aspoň v takom zmysle, ako ju chápeme my ostatní. Majú vlastnú, pre nás úplne zvrátenú morálku, ktorú nedokážeme pochopiť.

Najnovšie sa to prejavilo po tieto dni počas povodní. Už pri písaní článku “Povodne a politici” som chcel napísať, že sa aspoň toto obrovské ľudské nešťastie zaobišlo bez rabovania a násilia. Povedal som si, že ešte radšej počkám, že ešte nie je všetkému koniec. A dobre som urobil. Akonáhle sa trocha situácia ukľudnila a už nešlo o holé životy, hneď vystrčili rožky naši cigánski spoluobčania. Mohli sme sa dozvedieť, že tento ľudský odpad, tieto hyeny, tieto parazity spoločnosti, títo takzvaní “osadníci” začali rabovať.

A aby toho nebolo dosť, tak za to, že im podáme prst, uchmatnú celú ruku. Do obce Jurské bola dopravená humanitárna pomoc vrtuľníkom. Po jej doručení boli ľudia rozdávajúci tieto zásoby napadnutí, zásoby boli rozkradnuté, starosta zbitý a bolo mu vyhrážané smrťou. Mimochodom, starosta je tiež cigán. Čo je vlastne šťastím, pretože inak by sám mohol byť nazvaný rasistom. Nikde sa ale nedozvieme, kto to urobil, žiadne médiá nehovoria nič o etnicite útočníkov. Aké typické. Skúsme si ale trocha popozerať internet a hneď zistíme nasledovné. V roku 2002 žilo v Jurskom 766 obyvateľov, z toho 521 cigánov. V roku 2006 už žilo v Jurskom 905 obyvateľov, pričom iba 42 z nich neboli cigáni. Pri takomto demografickom vývoji nemôžme predpokladať, že v roku 2010 bola väčšina obyvateľov bielych.

Naša hrdinská polícia nastúpila ako vždy s krížikom po funuse. Stále som mal pocit, že polícia by mala pôsobiť hlavne preventívne. To by si chudáci ale asi museli namočiť nohy. Na to, čo by na začiatku zvládlo možno päť policajtov iba tým, že by boli prítomní, muselo prísť policajtov 80. To naozaj nečakali, že k takejto situácii môže dôjsť? Veď tí ľudia sú platení za to, aby s takýmito vecami počítali. A kde je naša armáda? Aha, zabudol som, všetci bojaschopní muži sú v Afganistane a chránia zadky Američanom. A kde je vláda, keď sú ohrozované životy nie prírodnými živlami, ale hyenami v ľudskej koži? Pozor, mohli by si rozhnevať dvojeurových voličov.

Zaráža ma neschopnosť úradov, vlády a polície. Malo by byť ich povinnosťou vyhlásiť v evakuovaných alebo odrezaných oblastiach výnimočný stav (a možno aj raz stanné právo). Obzvlášť v tak rizikových oblastiach, ako je Spiš. Vrátane nasadenia vojska s ostrou muníciou a najtvrdšími trestami pre všetkých, ktorí tento výnimočný stav porušia. Bohužiaľ, aby nebola vláda nútená niečo takéto vyhlasovať, radšej si inštitút stanného práva zrušila hneď v roku 1990. Dnes sa ale ukazuje, že stanné právo ako súčasť výnimočného stavu je opäť potrebné, ba je dokonca nevyhnutnosťou.

Ale chápem našu políciu a vládu. Dnes je jednoduchšie zasiahnuť proti tým, čo hovoria nahlas pravdu ako proti zločincom. Stačí všetko správne pomenovať. Tých čo hovoria pravdu a chcú poriadok nazveme rasistami, tých čo kradnú a vraždia nazveme utláčanou menšinou. A vláda zožne búrlivý potlesk na medzinárodnej scéne. A o to predsa ide, či nie?

Erich Vinclav

svornost.org


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: