Zaujíma toto vôbec niekoho?

27. máj. 2010 o 18:24 | Kategória: Cigánsky problém, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Zaujíma toto vôbec niekoho?

Ústi nad Labem 4. 5. 20010 – išiel 12 ročný chlapec na vlakovú stanicu, aby sa odviezol vlakom do Krupky. Vlak bohužial nestihol a tak sa rozhodol ísť k autobusovej stanici. Tam si ho všimla dvojica Cigánov vo veku 14 a 16 rokov. Prišli za ním a dožadovali od neho peniaze, chlapec im ich odmietol dať a tak sa na neho vrhli a začali ho surovo biť. Následne ako bol zvalený na zem mu žiletkami rozpárali oblečenie, zobrali topánky a po mnohých kopancoch do trupu a hlavy utiekli. Polonahý a chôdze neschopný sa doplazil do haly stanice, kde mu personál zavolal záchranku.

Do nemocnice bol odvezený s povrchovými reznými zraneniami, natrhnutou slezinou, zlomenými rebrami a otrasom mozgu. Otázka znie, koľko ľudí v ČR a SR o tomto prípade vie?

Zatiaľ čo sa príbeh o malej cigánke Natálke servíruje do každej českej a slovenskej domácnosti, tak diametrálne odlišne sa pristupuje v prípadoch ako je tento. Zásadný problém je, že chlapec patrí k majoritnej zložke obyvateľstva a jeho rodičia neboli ilegálne v cudzej nehnuteľnosti. Namiesto toho pracujú, svojho syna posielajú do školy a to sú veci, ktoré ich vlastne v dnešnej dobe znevýhodňujú.  Tým je celý prípad mediálne diskvalifikovaný. V rámci politickej korektnosti sa totiž tieto prípady zametajú pod koberec a za týždeň si na neho už nikto ani nespomenie. V protiklade k tomu sa zase iné prípady vystavujú masovej pozornosti. Dnešnou politikou je snaha za každú cenu potlačovať etnické násilie (aj za cenu cenzúry a podávania skreslených informácii) a to je tiež dôvod prečo sa neuvádza etnický pôvod páchateľov. Celý tento proces smeruje k vyvolávaniu pocitu kolektívneho zlyhania a formovania názoru, že chyba je niekde v nás v majorite. To predsa my zlyhávame v snahe integrovať sa s Cigánmi a kto si myslí opak, tak je v najlepšom prípade rasista.

CZ

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: