Homohystéria

27. máj. 2010 o 19:11 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Homohystéria

Na tému gay pride pochodu som pôvodne nemal v úmysle nič písať. Tá hystéria, ktorá sa ale okolo neho strhla ma k tomu donútila. Vždy som sa pokladal v tomto smere za človeka tolerantného (z latinčiny tolerare = strpieť). Nemal som námietky voči tomu, čo kto robí v posteli, pokiaľ to tam aj zostalo. Všetko ale má svoje hranice.

Nemienim tolerovať amorálne správanie. A to nie len u homosexuálov, ale u nikoho. Tak ako budem protestovať proti verejným pochodom prostitútok, tak budem aj protestovať proti pochodom homosexuálov, propagácii drog alebo zneužívaniu moci. Odrazu sa ale dozvedám, že toto je homofóbne správanie, že som “nácek”, fašista, nacistická zberba a to sú ešte tie miernejšie výrazy. Na druhú stranu, tí čo tam zobrali malé deti a správne by mali byť zatknutí za narušovanie mravného vývoja maloletých, tí sa titulujú ako demokrati, voľnomyšlienkári, zástancovia jedine pravých hodnôt, humanisti.

Odrazu jasne vidíme, akú tu máme v médiách pluralitu názorov. Skúsme si len spočítať, koľko článkov napríklad na SME bolo za pochod alebo sa vyjadrovali o ňom pozitívne a koľko bolo proti pochodu:

ZA POCHOD:

Kaliňák ľudí z pochodu zaskočil
Po pochode gejov a lesieb polícia neobvinila zatiaľ nikoho
Za násilie na Dúhovom pochode nesú podľa organizátorky zodpovednosť politici
Radičová: Na Dúhovom Pride polícia zlyhala
Holandská europoslankyňa: Bratislava nebola bezpečná
Polícia Dúhový pochod neubránila
Kaliňák je spokojný s výkonom polície na Dúhovom pochode
Dúhová Bratislava. Tolerantné mesto či provinčná diera?
Dúhový pochod stopli extrémisti
Tri predsudky o pochode
Pýcha gejov, hanba Slovákov
Stĺpček Lukáša Filu: Koniec
Pochod hanby
HomoBoh a tyrania
Polícia Gay Pride bránila pred extrémistami

PROTI POCHODU:

Nič, 0, zero…

Takže takto vyzerá pluralita názorov v “mienkotvornom” denníku: 15:0! A to som ani nepočítal tie kvantá článkov na blogu SME, kde sa objavovali takmer výhradne články bezostyšne vychvaľujúcich homosexualitu. Hotová homohystéria. Pripadalo mi to tak, ako keby minimálne 90% homosexuálov na Slovensku bolo zamestnaných v SME, alebo tam aspoň prispievalo na blog.

Takže vážení homohysterici, neustále sa oháňajúci demokraciou. Pokiaľ ste na to neprišli, tak demokracia znamená to, že názor môžu vysloviť aj tí, čo s vami nesúhlasia. A tých čo nesúhlasia s verejnou propagáciou amorálneho správania je omnoho viac ako vás, aj keď vy zasa hlasnejšie kričíte. Prestaňte provokovať slušných ľudí, tie vaše pochody sú ako mávanie býkovi pred nosom červenou plachtou. A keď vás ten býk naberie na rohy (aj keď v tomto prípade by som skôr povedal, že sa na vás iba pozrel), tak sa sťažujete, aký je zlučký, božíínku.

Jediní, ktorí si tu naozaj zaslúžia úctu, sú mladí hrdinovia, ktorí napriek policajným kordónom prejavili príkladnú odvahu a vyjadrili nesúhlas s vaším pochybným pochodom. A aj za cenu osobných obetí vám ukázali, že na rozdiel od vás poznajú mravné hodnoty. Ešte tu je nádej, že nie je so Slovenskom tak zle, ako by ste chceli. A to vás hnevá. Preto tie jedovaté sliny a nenávistné slová. Pretože slovenský národ zasa raz dokázal pozrieť do tváre zlu bez strachu.

Verní sebe, svorne napred!

Erich Vinclav

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: