Slovensko – Krajina v náručí racionalistov

17. máj. 2010 o 22:17 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Slovensko – Krajina v náručí racionalistov

Z toho vyplýva, že slovenský národ sa o svoj osud báť nemusí. Ale ako to je v skutočnosti?
Nebudem sa venovať rôznym politickým kauzám, pri ktorých Slovensko prišlo o milióny. Predsa každý sa z času na čas pomýli a nemôžeme z toho človeka obviňovať. Pri našich ctených politikoch to platí dvojnásobne. Ba dokonca je nepredstaviteľné, aby sme vinu zvaľovali na nich. Na koho potom, to je asi vedľajšie.

Pôžička pre Grécko. To je téma, ktorú chcem prebrať až do ”špiku kostí”.
Naši Grécki – Európski bratia sa ocitli v hlbokej finančnej kríze a so slzami v očiach nás žiadajú o pomoc. Kto im ale túto finančnú krízu spôsobil? Boli sme to my? Rusi? Američania? Alebo si ju spôsobili sami svojím márnotratným spôsobom života?
Dlhé roky žili život, o ktorom obyčajný slovenský pracujúci občan môže len snívať. Na rozdiel od nás, nemuseli počítať každú korunu (resp. euro, cent) ktorú minuli. Peniaze dlhé roky len tak vyhadzovali do vzduchu. Pretože ich bolo dosť. Ale reťaz niekde uviazla. Nastal skrat. Peňazí už nie je dosť. Štátna kasa je prázdna. Nie je z čoho ďalej zabezpečiť občanov. Gréckej vláde nezostáva nič iné, len požiadať svoju starostlivú matku – Európsku úniu o pomoc. Samozrejme, jednotlivým štátom vládnu tak srdeční ľudia, že pomoc nemohli odmietnuť. Pravdepodobnejšia je snaha predísť konfliktu.

Celková hodnota pôžičky vychádza na 110 miliárd eur. Z toho 30 miliárd eur poskytne Medzinárodný menový fond (MMF). Zostávajúcich 80 miliárd eur má poskytnúť eurozóna. Samozrejme, ani Slovensko sa tomu nevyhne. Náš podiel je 816 miliónov eur. Na každého Slováka tak pripadá 150 eur. Moja zásadná otázka je, či je spravodlivé, keď chudobná krajina hádže záchranné koleso (v tomto prípade balíček) pomerne bohatej krajine. Na dôkaz je tu zopár údajov :
Priemerná mzda na Slovensku je približne 740 eur, v Grécku je to 1 700 eur.
Priemerný dôchodok na Slovensku je mizivých 340 eur, zatiaľ čo v Grécku 1 600 eur.
Pýtam sa, či je naša pomoc oprávnená?

S takouto pôžičkou prichádzajú pre Grékov mnohé obmedzenia (zmrazenie rastu platov, zrušenie 13. a 14. platu vo verejnom sektore, zvýšenie niektorých daní, predĺženie veku na odchod do dôchodku z terajších 62 na 67 rokov…)
Toto sa však našim milím Gréckim priateľom nepáči. Samozrejme, nechcú sa vzdať svojho doterajšieho života ”prasaťa v žite”. Rozhodli sa preto protestovať. Vyšli si do ulíc a ničia všetko čo im skríži cestu. Dokonca to zašlo do takých extrémov, že sú aj obete na ľudských životoch.
Zaujíma ma, či nie sme náhodou my tí chudáci čo by mali protestovať?
Nie my sa musíme každý deň uskromňovať aby sme mohli aspoň nakŕmiť deti?
Kde je naša spravodlivá vláda?
Vidí toto náš minister, náš prezident?

Vravíme dosť nespravodlivému zvýhodňovaniu na úkor slovenského ľudu! Je čas nastoliť poriadok! Chceme aby slovenský národ konečne žil plnohodnotným životom!
Je tu pre nás nádej. Táto nádej je Ľudová strana Naše Slovensko! Je len na Vás, či si v nadchádzajúcich voľbách vyberiete život doterajšieho okrádaného ľudu, alebo si zvolíte lepšiu cestu plnohodnotného života – Ľudovú stranu Naše Slovensko č. 14. Pevne verím, že si vyberiete správne.

Domči Slovenská ‡

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: