Cigánka napadla učiteľku počas vyučovania

6. máj. 2010 o 12:21 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Cigánka napadla učiteľku počas vyučovania

Košice 5. 5. 2010 – Konflikt so žiačkou vyvrcholil fyzickým útokom matky na učiteľku. Stalo sa to v pondelok na Základnej škole Ľ. Podjavorinskej na Luniku IX. Podľa dostupných informácií napadnutá pedagogička podala na útočníčku trestné oznámenie.

K incidentu na škole došlo v čase vyučovania. Učiteľku najprv napadla žiačka a neskôr jej matka. “Žiačka druhého stupňa po zazvonení odmietala ísť po opakovanom upozornení učiteľky matematiky na vyučovaciu hodinu a stála na chodbe. Dokonca vyučujúcu udrela po ruke, preto zástupca riaditeľky školy operatívne predvolal matku do školy,” povedal nám vedúci komunikačného referátu mesta Jaroslav Vrábeľ.

Ako sme sa dozvedeli, matka žiačky prišla ešte v ten istý deň počas vyučovania. Čo však nasledovalo potom, prekvapilo celý pedagogický kolektív. Nezdráhala sa a okamžite učiteľku napadla. “Bez akéhokoľvek vysvetľovania, prečo bola predvolaná, učiteľku viackrát udrela päsťou do zátylku. Tým jej podľa lekárskeho záznamu spôsobila pomliaždenie záhlavia a podvrtnutie krčnej chrbtice,” informoval Vrábeľ.

Riaditeľka školy vydala zákaz zamestnancom vyjadrovať sa k prípadu. “Žiaľ, nemôžem vám nič povedať, lebo máme zákaz. Aj keď by určite bolo o čom hovoriť,” povedal nám jeden z pedagógov.

Učitelia sú šokovaní, na škole vraj dochádza k verbálnym útokom, no fyzický atak ešte nezažili. Útočníčka je vraj známa svojou agresivitou, jej dcéra včera v škole nebola. “Prekvapilo ma, čo sa stalo. Ja sa však nebojím, dokázala by som sa ubrániť,” tvrdí zamestnankyňa školy.

Matka žiačky na pedagogičku zaútočila priamo pred zrakmi žiakov v triede. Škola okamžite nahlásila napadnutie učiteľky na Obvodné oddelenie PZ Košice-KVP. O niekoľko minút prišla policajná hliadka, ktorá matku aj učiteľku odviezla na vypočutie.

“V pondelok po výsluchu bola učiteľka vyšetrená v nemocnici. Škola požiada o intenzívnejšiu spoluprácu štátnu a mestskú políciu,” uviedol J. Vrábeľ a dodal, že podobný prípad na škole v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta v uplynulých rokoch nezaznamenali.

“Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá, momentálne je však skoro ho bližšie konkretizovať, pretože prebiehajú procesné úkony. Skutok sa skutočne stal, vyšetruje ho príslušný vyšetrovateľ,” dozvedeli sme sa z polície.

Napadnutie učiteľky vraj bude posudzované ako útok na chránenú osobu, čo znamená v prípade odsúdenia vyšší trest. Zatiaľ je otázne, z akého trestného činu bude útočníčka obvinená.

K podobnému útoku došlo len pred pár dňami aj v Spišských Vlachoch. Z prečinu výtržníctva polícia obvinila 41-ročného muža z obce Žehra. “Ten 21. 4. fyzicky napadol 36-ročnú učiteľku priamo v miestnej základnej škole,” vysvetlila krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. Za tento skutok mužovi hrozí až dvojročný trest odňatia slobody.

Zdroj: tlač

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: