V Bytči za prezidenta – mučeníka Dr. Jozefa Tisa

3. máj. 2010 o 18:51 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na V Bytči za prezidenta – mučeníka Dr. Jozefa Tisa

Bytča 2. 5. 2010 – Popoludnie v Bytči patrilo nacionalistom a občanom mesta, ktorí sem prišli vyjadriť svoj odpor k zvrátenému pokusu dvoch mestských poslancov snažiacich sa dehonestovať našu históriu a historické vedomie. Poslanci mestského zastupiteľstva Bologa a Fílek si zmysleli podať nepochopiteľný návrh na odstránenie pamätnej tabule nášho prvého prezidenta z jeho rodného bytčianskeho domu. Táto nehoráznosť nenechala chladnou nikoho, kto len z časti pozná skutočnú históriu nášho národa a štátu a nenechá sa manipulovať zákernými nenávistnými pseudonovinármi typu anarcho-sionistu Petra Gettinga. Za veľkej podpory a účasti obyvateľov mesta vystúpili pred mestským úradom miestny  aktivisti, pamätníci a predstavitelia národných združení. Medzi inými Napríklad Igor Cagáň, predseda NSS Radovan Novotný, zástupca ĽS NS Marián Mišúň a Pobočník Vodcu SP Michal Laššák. Na mieste sa zbierala aj podporná petícia, ktorú iniciovali miestny aktivisti.
Návrh dvoch poslancov bol mestským zastupiteľstvom v pomere 10:1 zamietnutý. Pamätná tabula ostala na svojom pôvodnom mieste v nezmenenej forme.

Kovlad


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: