Dvaja Cigáni prepadli dôchodcu

29. apríla. 2010 o 16:43 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Dvaja Cigáni prepadli dôchodcu

Bývalého policajta zo Spišskej Novej Vsi brutálne prepadli a okradli dvaja cigánsky školáci. Na 67-ročného dôchodcu, ktorý chodieva za pomoci barly, zaútočili za bieleho dňa na ceste do predajne potravín.
SPIŠSKÁ NOVÁ VES 28. 4. 2010 –  Dôchodcovi sa stala osudnou skratka. Do obchodu sa vybral po chodníku poza rodinné domy v štvrti, kde býva. Zaútočili na neho odzadu dvaja Cigáni vo veku 13 a 14 rokov z neďalekej osady Vilčurňa. Mladší z nich kvôli veku vyviazne bez trestu.
“Najprv ma obkolesila skupina detí a pýtali sa ma: ‘Ujo, kam idete?’ Zrazu som cítil, ako sa zozadu na mňa niekto vrhol. Zvalili ma na zem. Jeden z nich si na mňa sadol a držal mi ruky. Druhý mi z vrecka ukradol peňaženku. Vybrali peniaze, peňaženku hodili do trávy a ušli. Keby som nebol chorý, aj by som sa ubránil. Lenže tie deti na mňa zaútočili zozadu,” so smútkom v hlase nám opísal dôchodca Martin Kollár. Tento Novovešťan pracoval v minulosti ako policajt.
Po brutálnom útoku nebol schopný napadnutý muž vstať a ísť domov. “Prišiel k nám nejaký muž a povedal nám, že môj manžel leží na ceste. Deti okamžite utekali na to miesto, aby pomohli otcovi a privolali políciu,” opísala nám, čo sa dialo po útoku, manželka obete Valéria Kollárová.

V ten istý deň navštívil prepadnutého muža otec školáka-lupiča. “Prišiel sa mi ospravedlniť, že deti boli sfetované a doniesol mi aj sto eur. Povedal, že ostatné peniaze mi vrátia, keď dostanú sociálne dávky. Ukradli mi spolu 180 eur,” dodal M. Kollár.
V osade Vilčurňa pôsobia aj občianske hliadky. Vybraní osadníci dohliadajú na poriadok. Jedného z nich  sme sa pýtali, ako je možné, že deti za bieleho dňa prepadávajú ľudí. Miestne deti tam totiž prednedávnom napádali bezdomovcov, ktorí bývajú v susednom mestskom sociálnom zariadení. “Všetko závisí od výchovy rodičov,” povedal nám člen hliadky I. Makula.

“Syna sme zbili, manžel potom išiel peniaze vrátiť. Deti fetujú, neviem, odkiaľ berú to svinstvo. Nedokážem ich ustrážiť,” povedala nám Gizela Dužďová, matka školáka-lupiča. Táto rodina má spolu desať detí.

Policajti už dvoch školákov obvinili zo zločinu lúpeže. “Starší z páchateľov je stíhaný na slobode. Mladší vzhľadom na vek nie je tresne stíhaný,” uviedla krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Demjanovičová.

Zdroj: Tlač


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: