Snaha odstrániť pamätnú tabuľu z rodného domu Jozefa Tisa

27. apríl. 2010 o 20:34 | Kategória: Domáce udalosti, Reakcie | Komentáre vypnuté na Snaha odstrániť pamätnú tabuľu z rodného domu Jozefa Tisa
Ešte nestihli dohorieť sviečky, zapálené na pamiatku pri príležitosti justičnej vraždy nášho prvého prezidenta Dr. Jozefa Tisa a už tu máme pokus, odstrániť jeho pamätnú tabulu z jeho rodného domu v Bytči.

Bytčianski poslanci chcú 29. apríla rozhodovať, z iniciatívy dvoch bytčianskych poslancov o návrhu odstránení súčasnej tabule a jej prípadným nahradením s upraveným textom. Nový text je jednoznačne tendenčný a má posudzovať osobu nášho prvého prezidenta – mučeníka neobjektívnou demagógiou. Autori návrhu sú poslanci Peter Bologa a Michal Filek. Nezmyslom tohto kroku je niekoľko faktov. Súčasná tabula nie je ničím zvláštna, pojednáva a informuje občanov a návšetvníkov mesta o tom, že v dome na Ulici 1. mája sa narodil prvý prezident SR Dr. Jozef Tiso. A že tabulu dala osadiť v roku 1991 Slovenská národná jednota. Podľa navrhovateľov dokonca propaguje extrémizmus. Čím, to hádam netušia ani spomenutý poslanci. Tabula je na dome skoro dve desaťročia a doteraz nikomu neprekážala. Dr. Tiso je významná slovenská osobnosť, či sa to niekomu páči, alebo nie, bol našim prvým prezidentom. A nie len pre to si pamätnú tabulu na svojom rodnom dome zaslúži.
Preto sa nacionalisti a občania, ktorí nesúhlasia s týmto nehoráznym návrhom stretnú 2. mája 2010 o 14:00 pred Mestským úradom v Bytči za účelom nastolenia diskusie o mieste prezidenta Dr. Tisa a jeho rodného domu v dejinách a súčasnosti mesta Bytča a slovenského národa. Reagujeme tak na snahy dvoch bytčianskych poslancov odstrániť pamätnú tabuľu z priečelia jeho rodného domu. Prosím, šírte túto informáciu ďalej.

SP

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: