Bráňme svoje práva kým je čas

2. apríl. 2010 o 19:35 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Bráňme svoje práva kým je čas

Denne sledujeme v televíznych novinách správy o vraždách, prepadnutiach, lúpežiach miliónových krádežiach… akoby sme sa už stali proti tomu imúnni, dnešný svet je už raz taký.

Sme imúnni, ale len do chvíle, kedy podobná tragédia nepostihne aj nás. Ťažko sa človeku predstavuje, že by sa jeho dieťa jedného dňa nevrátilo domov. A predsa sú ľudia, ktorí sa s touto ťažkou ranou osudu museli stretnúť. Koho vinou behajú takýto lumpovia stále po slobode?

Často počúvame o krádežiach veľkých rozmerov. Krádežiach takých rozmerov, že slušný, poctivo pracujúci Slovák toľko peňazí za svoj ustarostený život nikdy nezarobí! A ešte častejšie počúvame o tom, ako títo prominenti a multimilionári boli v súdnych procesoch oslobodení? Koho vinou sú títo vagabundi zase oslobodení?

Koho vinou to je, že ten, čo kradne, lúpi a znásilňuje odíde bez trestu a slušného človeka budú šikanovať za to, že zle zaparkoval? Dokedy budú šikanovať mládež, ktorá vyjadruje svoj názor, ale milónové podvody budú prehliadať?

Čo je to za chorý výplod, keď ten, čo prechováva d.p. dostane za toto najviac dva roky?! Alebo ak ten, kto vám neoprávnene obsadí dom alebo byt, dostane najviac 2 roky?! Alebo ak ten, kto verejne podnecuje na páchanie trestných činov, dostane za toto tiež najviac dva roky?! Načo máme vlastne takýto trestný zákon?!

Niečo nie je v poriadku, ak Spravodlivosť naozaj existuje, musí plakať keď vidí, ako ju tí, čo ju majú napĺňať, znovu a znovu znásilňujú!

Čím to je, že tí, čo nakradli, nikdy nemajú dosť, že si vždy znovu a znovu bez hanby utrú ústa a pustia sa do žrania znova?

Neobviňujme Spravodlivosť za to, že slušným ľuďom sa denne dejú protivenstvá, že sú im denne hádzané polená pod nohy, že denne musia pozerať na tých, ktorí bezpracne získali obrovské majetky! Nie! Viňme tých, ktorí na Spravodlivosť denne hádžu blato, tých, pre ktorých je jedinou vlasťou daňový raj a spravodlivosťou plná peňaženka!

Týchto ľudí viňme a spočítajme im to už konečne! Lebo keď sa za zmrzačenú spravodlivosť nepostavíme my, nespraví to už nikto!

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: