Cisár Slota je nahý

24. marca. 2010 o 10:33 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Cisár Slota je nahý

Slota (najväčší to akoževlastenec) poskytol rozhovor svetovej agentúre DPA. Agentúra sa ho pýtala na vlastenecký zákon a dôvody, prečo by deti mali povinne každý pondelok počúvať v škole hymnu. Narozprával im samozrejme hocičo o tom, ako deti nepoznajú hymnu, a tak sú asi menej vlastencami.
Lenže, čo sa nestalo. Redaktor z agentúry mal tú drzosť a opýtal sa samotného nášhonajväčšieho akoževlastenca Slotu, že nech teda aspoň povie, kto hymnu napísal. A čo na to Slota? Bohorovne (ako inak) povedal Janko Kráľ. Potom sa redaktor opýtal kedy. A čo na to Slota? Bohorovne (ako inak) povedal, že v roku 1848. A nakoniec veľavážený Slota (ako správny vlastenec) chcel redaktora ešte poučiť o význame slov našej hymny, a tak začal: „Zobuďme sa, bratia,…“
Prečo to píšem? Neexistuje totiž lepší dôkaz o farizejstve Slotu ako týchto pár hore spomenutých viet. Veď ako  môže niekto sám seba vyhlasovať za najväčšieho Slováka, keď nevie ani to, že hymnu nenapísal Janko Kráľ, ale Janko Matúška? Keď vôbec nepozná ani len rok, kedy bola napísana? Keď nepozná ani len slová vlastnej hymny? Cisár je nahý, Slotove vlastenectvo sa nenávratne rozplynulo.
Doteraz som si kedy-tedy myslel, že ten Slota to s tým vlastenectvom možno predsa len myslí úprimne. Dnes viem (keďže nepozná ani len našu hymnu), že som bol strašne, prestrašne naivný. A preto sa natíska otázka – čo to na nás vlastne Slota 4 roky hral? Vari len nie jedno úžasné akoževlastenecké divadlo, ktorého jediným cieľom bolo dostať sa ku korytu a rozkradnúť všetko, čo sa rozkradnúť dalo?!
PS. Študentov, čo vyšli húfne do ulíc proti povinnej hymne, nazval feťákmi. To si dovolil človek, kvôli ktorému si z nás vo svete robili posmešky. Čo bude teraz, škoda pomyslieť. Veď väčšia hanba, ako keď šéf národniarov ani len hymnu nepozná neexistuje.

Igor Matovič
Zdroj: regionpress


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: