Sú médiá na Slovensku slovenské ?

24. februára. 2010 o 22:56 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Sú médiá na Slovensku slovenské ?

Čí chlieb ješ, toho pieseň spievaj !  V súčasnosti sa takmer každodenne stretávame s informáciami, ktoré nám servírujú tzv. nezávislé médiá priamo pod nos. Mnohí naleteli na to, že médiá nám skutočne ponúkajú objektívne informácie. To by museli byť médiá skutočne objektívne a nezávislé. A práve o tom môžeme pochybovať. Médiá na Slovensku určite nie sú objektívne a nezávislé. 
   Asi najvýraznejšie to vidno v politických debatách, keď jednoznačne všetci moderátori dávajú ostentatívne najavo svoje sympatie k predstaviteľom kozmopolitne a pravicovo zameraným stranám. Keď vládol Mečiar, médiá ho tvrdo kritizovali a stáli na strane vtedajšej opozície. Všetko slovenské a pronárodné bolo dehonestované a očierňované. Umelo boli vytvárané názory, že ľudia, ktorí volia národné strany, sú spiatočnícki, zaostalí, majú nižšie vzdelanie, pochádzajú z vidieka a podobne.  Naopak, ľudia, ktorí majú voliť proeurópske strany s pravicovým a kozmopolitným programom, sú ľudia s vyšším vzdelaním a pochádzajú z väčších miest. V podstate je to urážka slovenských voličov, ktorí myslia a cítia pronárodne a liberálne idey, ktoré k nám prenikajú zo západných krajín, ich jednoducho neoslovujú.
     Mýtus o dobrej a progresívnej kultúre, ktorá k nám preniká z USA a zo západných krajín, postupne naráža na vlnu odporu a nesúhlasu v radoch jednoduchých Slovákov. Kresťansky a pronárodne zmýšľajúcemu Slovákovi sú cudzie myšlienky o multikultúrnej a svetoobčianskej spoločnosti. Zaujímavým bol postoj médií na Slovensku, po nástupe proamerických a konzervatívnych síl k moci v roku 1998. Vtedy sa médiá z kritikov vlády postavili na stranu jej podporovateľov. Démonizovaná bola naopak proslovenská opozícia. Z toho jednoznačne vyplýva, že sympatie médií na Slovensku boli vždy jednoznačne na strane proamerických konzervatívnych síl ( SDKÚ,SMK, KDH ) bez ohľadu na to, či boli v opozícii alebo vo vládnej koalícii. Protivlastenecky sa tieto sily zachovali najmä vtedy, keď umožnili letectvu USA a NATO využívať náš vzdušný priestor počas bombardovania Juhoslávie ! Po zmene politických pomerov v roku 2006 sa tie isté médiá stali ostrým kritikom vlády R. Fica a veľmi úzko začali spolupracovať s proamerickou opozíciou M. Dzurindu.  Vláda R. Fica sa stala terčom irónie, sarkazmu a karikatúr tzv. slovenských médií. Kým prešľapy bývalej koalície na čele s SDKÚ médiá bagatelizujú, alebo si ich úmyselne nevšímajú, prešľapy dnešnej koalície sa hyperbolizujú. Pritom aj o proslovenskosti  Ficovej vlády by sa dalo diskutovať vzhľadom na jej opatrnosť a kozmopolitné názory mnohých jej členov.
    Médiá na Slovensku výrazne podporujú aktivity maďarskej menšiny na Slovensku a degradujú prácu proslovenských síl. Vyzerá to tak, akoby kobercom vystierali cestu  aktivitám maďarskej iredenty. Aktivity maďarských neonacistov a fašistov z  tzv. Maďarskej gardy sú minimalizované. Naopak aktivity síl, ktoré vystupujú na obranu Slovákov pred maďarským iredentizmom a cigánskou kriminalitou, sú démonizované a kriminalizované. Je vari hriechom, keď sa vo vlastnom štáte snažíme brániť záujmy a bezpečnosť štátotvorného národa ?
  Zákerným zo strany médií na Slovensku bolo aj jednostranné informovanie o situácii v Kosove a v celej Juhoslávii. Médiá sa postavili na stranu Moslimov z Bosny a kosovských Albáncov a obe tieto skupiny prezentovali ako mučeníkov. Pritom národom, ktorý v oboch konfliktoch najviac trpel, bol jednoznačne srbský národ ! V Kosove nedošlo k žiadnej genocíde Albáncov. Boli to práve kosovskí Albánci, ktorí začali šikanovať a terorizovať srbský národ v jeho kolíske štátnosti. Médiami na Slovensku bola umelo vyvolávaná protisrbská fóbia. Kosovskí  Albánci boli označovaní za obete vymyslenej genocídy. To, čo nasledovalo po týchto udalostiach, už možno označiť za genocídu. Ak sa v Kosove uskutočnila genocída, bola to práve genocída Srbov, ktorú uskutočňovali kosovskí Albánci s výdatnou podporou západných krajín a Turecka. Ničenie kresťanských chrámov a kláštorov v Srbsku, vraždenie srbských detí a dôchodcov hrdlorezmi z UCK, vyháňanie srbských civilistov z Kosovskej Mitrovice a iných srbských miest v Kosove sa podobá na nacistické vraždenie a genocídu Slovanov v čase tureckej a nacistickej nadvlády ! Unosy srbských civilistov na násilné odoberanie orgánov boli najväčšou beštialitou kosovských Albáncov ! O genocíde srbského národa v Kosove naše médiá nehovoria nič. Iba sa tu omieľajú polopravdy o prenasledovaní a utrpení Moslimov v Bosne a v Kosove. Srbský národ sa v oboch konfliktoch bránil proti silným nepriateľom, ktorí si podobne ako v roku 1941 priali oslabenie srbského štátu.
  Osobitnou kapitolou na Slovensku je problém tzv. humoristov a novodobého politického humoru a satiry po roku 1989. Terčom humoristov sa stali jednostranne proslovenskí politici. Nemiestny humor, satira až sarkazmus na ich adresu nepozná hraníc. Akoby všetko slovenské a vlastenecké bolo terčom zosmiešňovania a dehonestácie. Naopak, súčasná opozícia je humoristami šetrená, prípadne je iba objektom veľmi decentného ľahkého humoru. Aj tzv. humoristi dávali a aj dávajú jednoznačne najavo, kto je terčom ich ostrej satiry a sarkazmu. Jednostranne stoja na strane tzv. pravičiarov z proamerickej a promaďarskej opozície. Už aj tzv. inteligentných divákov a čitateľov tento stereotypný a nudný humor a politická satira prestali baviť.
      Žiaľ, niekedy sa terčom zlomyseľnosti médií stáva aj jednoduchý človek. Bulvár obmedzuje nielen súkromie politikov, čo sa čiastočne dá pochopiť, nakoľko politici žijú z našich daní.  Nemá však  právo zasahovať do života obyčajných ľudí. Hyenistické sú komentáre mnohých novinárov pri komentovaní samovrážd, keď svojimi nevhodnými slovami zhoršujú ešte utrpenie pozostalých. Zosmiešňovanie jednoduchého občana v niektorých tzv. humoristických programoch nepozná hraníc. Je to zámerné vytváranie negatívneho obrazu o národe, z ktorého mozoľov tzv. humoristi a novinári žijú.
    Médiá na Slovensku určite nie sú proslovenské. Vidno to z ich každodenných aktivít a prezentovaných postojov. Médiá prezentujú názory bohatých a vplyvných politikov a podnikateľov, ktorým sú pronárodné myšlienky vzdialené a cudzie. Je to vymieľanie mozgov jednoduchých ľudí. Je ale aspoň potešiteľné, že na Slovensku je ešte veľa ľudí, ktorí médiám neveria a berú ich s rezervou. Stále je v nás niečo, čo nám hovorí, že nemáme veriť všetkému, čo do nás vtĺka bulvár.

Kliment Uhrecký


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: