Nárast cigánskej kriminality je len následok

7. február. 2010 o 19:39 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Nárast cigánskej kriminality je len následok

V poslednej dobe Slovenskom otriasli ďalšie vraždy starších ľudí, ktorých páchateľmi boli Cigáni. Najprv 23. januára dvaja Cigáni v Kútoch zabili 75 ročného muža, a len o desať dní na to ďalší Cigáni zabili 51 ročnú poštárku v obci Kovarce. Poviete si, stane sa. No práve 1. februára 2010 uplynulo pol roka od brutálneho cigánskeho útoku na správcu futbalového štadióna v Šarišských Michaľanoch. Pol roka, počas ktorého malo podľa slov ministra Kaliňáka dôjsť k systematickému posilneniu polície v oblastiach so zvýšenou mierou cigánskej kriminality. Napriek tomu počas tohto polroka na Slovensku došlo k ďalším cigánskym útokom – v Jasove, Krompachoch, Buzici,  Kozárovciach, opäť v Krompachoch, Kremnici, Žiline, Michalovciach, Kútoch, Poprade, Kovarciach. A to sú len tie medializované prípady.

Každý deň však ľudia pri týchto útokoch prichádzajú o svoj majetok i zdravie, a to len preto, že vláda nemá najmenšiu snahu cigánsky problém konštruktívne riešiť. Po príklad vládnej neschopnosti nemusíme chodiť ďaleko – stačí sa pozrieť na podpredsedu vlády Čaploviča, ktorý sa namiesto toho, aby začal konečne robiť aspoň niečo, neustále vyhovára, že za tri roky predsa nemôže vyriešiť problém, ktorý nikdy nikto pred ním neriešil. Neriešili ho vlády predošlé, a pár mesiacov pred voľbami cigánsky problém nezačne riešiť ani vláda súčasná. Veď si predsa nerozhnevá svojich 300.000 verných dvojeurových voličov!

Preto práve teraz prichádza čas zamyslieť sa nad tým, či má vo voľbách zmysel znova voliť SDKÚ, SMER, SNS, či KDH?. Veď sú aj tak všetci takí istí.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: