Čaplovič má pravdu

27. januára. 2010 o 23:28 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Čaplovič má pravdu

Riešeniu rómskej problematiky nepomôžu pochody, ktoré v poslednom čase usporadúva Marián Kotleba so svojou Slovenskou pospolitosťou. Po stretnutí národnostných menšín s prezidentom SR dňa 18.1.2010 to povedal podpredseda vlády pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušan Čaplovič. Podľa neho sú Rómovia súčasťou spoločnosti a majú svoje práva, ale aj povinnosti a za svoje činy nesú zodpovednosť. “Ak Rómovia zlyhajú, treba voči nim postupovať ako voči ostatným občanom SR,” vyhlásil. A v tomto má pravdu.

Keď to teda pán podpredseda vlády vie, že treba voči cigánom postupovať tak ako voči ostatným občanom SR, prečo tak nepostupuje? Prečo nerieši cigánsky problém tu a teraz? Prečo miesto toho tvrdí, že “Je to beh na dlhé trate. Veľmi dôležité v oblasti problematiky riešenia postavenia Rómov je sústrediť sa najmä na mladú generáciu. Tej dať šancu vzdelávať sa, vytvoriť je podmienky na lepšiu zamestnanosť,”. Čo robil doteraz? Prečo im nedal šancu na vzdelanie, ak si myslí, že to pomôže? A pritom si sám odporuje. Jedným dychom tvrdí, že voči cigánom sa treba správať ako k ostatným občanom, na druhú stranu im chce dávať šancu na vzdelanie. Snáď ju doteraz nemali? Alebo im zasa chce dávať nejaké výhody, ak vychodia aspoň základnú školu? Na viac totiž podľa môjho odhadu minimálne 90% cigánskej populácie nemá. Cigánske osady sú plné následkov incestu a to sa zjavne prejavuje aj na ich genetickom, duševnom a rozumovom fonde. Cigáni v osadách upadajú do barbarstva a sú na tom horšie ako za Márie Terézie.

Beh na dlhé trate. Úbohá výhovorka neschopného úradníka, ktorý nedokáže riešiť problém, ktorý tu je už od vzniku SR (ďalej do histórie radšej ani nepôjdem) a nedokázal s ním urobiť absolútne nič. Miesto toho ich chová ako v bavlnke, aby nedajbože sa niektorému nestala krivda. Svoju neschopnosť presúva na ľudí, ktorí od neho žiadajú, aby už konečne začal tento problém riešiť. Samozrejme, že pochody problém nevyriešia, to máte riešiť vy, pán Čaplovič! A ak niekto vyžaduje právo a poriadok, rovnosť pre všetkých, hneď je obvinený s rasizmu, extrémizmu a neviem akého -izmu. Perlou je výrok “Dnes sú to Rómovia, zajtra to budú Židia, potom inak zmýšľajúci ľudia a budú proti všetkým. Takto začal Hitler a takto začína aj pán Kotleba,”. Pán Čaplovič, pravá diktatúra sa prejavuje tým, že sa odmieta pozrieť pravde do očí. Skúša sa zbaviť všetkými prostriedkami svojich kritikov, či už dehonestovaním, zľahčovaním, urážaním a ak to nejde inak, tak aj policajným terorom.

Napriek tomu všetkému podpora Mariána Kotlebu silnie. Alebo si myslíte, že v Šarišských Michaľanoch, Krompachoch, Lipanoch, Bánovciach nad Bebravou, Leviciach, všade boli, ako ich nazývate, iba “kotlebovci” a Slovenská pospolitosť? Nie. Boli tam obyčajní ľudia, ktorých vy z výšky svojej funkcie nevidíte a ani vidieť nechcete. Ľudia, na ktorých zvysoka kašlete a ktorí už toho majú dosť. Pokiaľ si myslíte, že všetko stojí iba na jednom človeku, ste na omyle. Marián Kotleba je človek, ktorý mal odvahu ako jeden z prvých verejne vystúpiť a nahlas povedať to, čo všetci dobre vieme. Za to mu patrí uznanie celého Slovenska. Pokiaľ by tu ale nebol on, skôr či neskôr by sa objavil niekto iný. Pretože cigánsky problém tu naozaj je a treba ho riešiť hneď a zaraz!

Dobrý záhradník vie, že burinu treba plieť, kým je malá a treba to robiť pravidelne. Vy ste tú burinu už nechali vyrásť po pás a necháte občanov ťažko sa predierať týmto marazmom. Miesto toho aby ste ju vytrhali, tak čakáte, kým nás všetkých nezadusí. A riešiť to chcete tým, že mladým výhonkom buriny budete dohovárať. Na záver si dovolím pre inšpiráciu jeden citát zo snemu Slovenskej vlády:

“Vláda je odhodlaná – nakoľko by prv spomenuté opatrenia nestačili na úplné odstránenie nezamestnanosti – vykonávať produktívnu starostlivosť o nezamestnaných povoľovaním príplatkov na mzdy robotníkov, priberaných na núdzové práce z radov nezamestnaných.

Pri tomto programe vláda berie do úvahy aj okolnosť, že zlou výchovou v minulosti mnohí sa vyhýbali práci systematicky a trvale a neoprávnene ťažili zo zákonnej úpravy, ktorá bola vydaná na ochranu všetkých zamestnancov. Keď bude treba, vláda je rozhodnutá zaviesť pracovnú povinnosť, aby takéto osoby boli prinútené pracovať aspoň v pracovných táboroch a aby prestali byť príživníkmi ľudskej spoločnosti.”

Snem Slovenskej krajiny 1939
2. schôdzka Snemu Slovenskej krajiny v Bratislave v dňoch 21., 22. a 23. februára 1939
Z vládneho vyhlásenia predsedu vlády Slovenskej krajiny dr. Jozefa Tisa

svornost.org


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: