Slovenská pospolitosť v roku 2009

6. január. 2010 o 23:42 | Kategória: Domáce udalosti, História | Komentáre vypnuté na Slovenská pospolitosť v roku 2009

Prelomový rok 2009 priniesol pre celé národné hnutie vrátane našej organizácie niekoľko pozitívnych, ale aj negatívnych aspektov. Niekoľkoročné tvrdé úsilie predstaviteľov a aktivistov SP donieslo vytúžene ovocie. V tomto roku zaznamenala naša organizácia významné úspechy, a to najmä v opätovnom návrate na neohrozenú pozíciu vodcu nacionalistického hnutia, náraste členskej základne a získania veľkej podpory verejnosti. Snaha našich nepriateľov zničiť Slovenskú pospolitosť nebola korunovaná úspechom. Aj napriek neustálym verbálnym a fyzickým útokom voči našej organizácii a jej predstaviteľom a členom sme neustúpili z vytýčenej cesty. Prvý aj druhý pokus Ministerstva vnútra rozpustiť SP dopadol fiaskom. Najvyšší súd dal za pravdu nám a nie smiešnym a neoprávneným argumentom vlády. Obrovským úspechom boli voľby do VÚC (samosprávnych krajov), kde náš člen Mgr. Marian Kotleba získal 10 % hlasov v kandidatúre na post župana Banskobystrického kraja. Dôležité sú aj naše víťazstvá na súdoch a zastavenie trestných stíhaní voči našim aktivistom. Za veľký úspech sa dá považovať aj znemožnenie úsilia polície zakázať tradičný slovenský národný pozdrav – Na stráž! -, ktorý sa snažila kriminalizovať a jeho používanie zakázať. Len odvaha a odhodlanie našich členov zastavili tento nezmyselný totalitný pokus. Zorganizovali sme niekoľko veľkých akcií, veľké množstvo sme svojou účasťou podporili. Za veľký úspech sa dá považovať aj zorganizovanie sérii akcii pod súhrnným názvom Národná mobilizácia, určené proti cigánskemu teroru a kriminalite, ktoré výrazne podporili viaceré slovenské organizácia a veľmi výrazne aj verejnosť. Rozšírili sme svoje pole pôsobnosti a získali aj zahraničné renomé.
Medzi negatívne aspekty môžme zaradiť pretrvávajúci nedostatok jednoty v národnom hnutí, ktorý sa prejavil najmä pri organizovaní celonárodných osláv slovenskej štátnosti 14. marca 2009, ako aj komplikáciami v praktickej politike. Napriek tomu je ale príprava vzniku novej národnej politickej strany Naše Slovensko v plnom prúde a s tým rastie aj naša sila, podpora a odhodlanie. Sme tu a ideme si pre víťazstvo!

Chronologický prehľad najdôležitejších udalosti SP v roku 2009

Január –
1. januára si členovia a predstavitelia SP pripomenuli výročie obnovenia slovenskej štátnosti na slávnostnej svätej omši v Dóme sv. Martina v Bratislave.
3. januára sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili spomienkovej akcie na slovenských martýrov v Dolnom Kubíne. S prejavom vystúpil aj zástupca SP Mgr. Marian Kotleba.
10. januára sa predstavitelia SP stretli v rakúskych Alpách s nemeckým (rakúskym) spisovateľom, politikom a vojnovým veteránom Herbertom Schweigerom.
10. januára sa zástupca SP zúčastnil akcie mladých nacionalistov v Martine. Na národnom cintoríne si uctili pamiatku našich osobností a martýrov. Zástupca SP predniesol prejav.
18. januára bola na Sneme SP-NS konanom v Nitre symbolicky obnovená Slovenská pospolitosť – národná strana.
25. januára sa členovia SP zúčastnili akcie Matice slovenskej v Ťahanovciach, na ktorej bola odhalená pamätná tabula, ktorá vyjadruje vďaku obyvateľom Ťahanoviec za ich postoj pri okupácii ich obce Maďarskom.
31. januára zorganizovali členovia SP a Oravskej stráže výstup k dvojkrížu nad mestom Tvrdošín.
Február –
1. februára sa členovia SP zúčastnili v Košiciach spomienky na Emanuela Teodora Böhma, ktorú organizovalo občianske združenie NSS a mladí Matičiari.
14. februára sa delegácia SP vedená Pobočníkom Vodcu zúčastnila spomienky na obete bombardovania Drážďan na konci druhej svetovej vojny. Pobočník vystúpil na akcii s prejavom. Akcia sa uskutočnila v nemeckom meste Drážďany a organizovali ju rôzne nemecké nacionalistické organizácie a strany.
14. februára sa členovia SP zúčastnili turnaja v stolnom futbale, ktorý organizovala organizácia Hlavu hore.
21. februára sa členovia SP zúčastnili sviečkovej manifestácie pri príležitosti prvého výročia nezákonného vyhlásenia nezávislosti Kosova. Akcia sa konala v Nitre a organizovalo ju SHO.
Marec –
13. marca podpálili neznámi páchatelia auto Vodcu SP pred jeho domom. Podľa všetkého išlo o vopred naplánovaný útok mocenských zložiek štátu, s cieľom zastrašiť nás a odradiť od ďalšej činnosti.
14. marca zorganizovali predstavitelia SP Pochod za národ, ktorý sa konal pri príležitosti výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Akcia sa konala v Bratislave a prišli ju podporiť stovky nacionalistov zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Čiech a Nemecka. Akcia sa uskutočnila aj napriek tomu, že sa ju predstavitelia mesta pokúsili rozpustiť.
15. marca rokovali v Bratislave o spolupráci predstavitelia SP a poľskej organizácie Falanga.
28. marca sa v Spišskej Novej Vsi zúčastnili členovia SP spomienky na 70. výročie bombardovanie tohto mesta a zároveň 10. výročia bombardovania Juhoslávie. Akciu organizovalo NSS.
29. marca si členovia SP v Petržalke pripomenuli zavraždenie bratislavského študenta Branislava Slámku, ktorého zavraždili cigánski boľševici.
Apríl – 
4. apríla sa členovia SP zúčastnili akcie proti čiernemu rasizmu v moravskom meste Přerov.
11. apríla zorganizovalo TK SP výlet do Demänovskej ľadovej jaskyne a na staroveké hradisko Havránok.
18. apríla sa neďaleko Ružomberku konal Snem SP.
18. apríla si členovia a predstavitelia SP pripomenuli v Ludrovej tragické výročie justičnej vraždy nášho prvého prezidenta kňaza – mučeníka Dr. Jozefa Tisa.
24. – 26. apríla sa neďaleko Piešťan uskutočnilo sústredenie pre nacionalistov organizované SP.
30. apríla sa členovia SP zúčastnili protestu proti chystanému poníženiu gen. M. R. Štefánika, pričom zároveň poukázali na oživovanie čechoslovakizácie Bratislavy.
Máj –
1. mája sa členovia SP zúčastnili prvomájovej demonštrácie v Brne. Akciu organizovala Dělnícka strana a Slobodná mládež.
7. mája sa konalo zasadanie HV SP v Bratislave.
15. – 17. mája sa v Nízkych Tatrách konal športovo turistický tábor SP.
16. mája sa členovia SP zúčastnili akcie proti kapitalizmu, globalizácii a za sociálne istoty v Košiciach.
Jún –
6. – 7. júna sa členovia SP zúčastnili športovo-branného víkendu v Stropkove.
13. júna sa Vodca a predstavitelia SP zúčastnili celoslovenského stretnutia nacionalistických organizácií vo Vrútkach.
16. júna si členovia SP v Bratislave pripomenuli tragické výročie bombardovania Bratislavy a rafinérie Apollo americkým letectvom na konci druhej svetovej vojny.
26. – 28. júna sa členovia SP zúčastnili na rekonštrukčných prácach hradu Tematín.
27. júna sa predstaviteľ SP zúčastnil v Púchove užšieho stretnutia nacionalistických organizácií.
Júl –
1. júla zrušil Najvyšší súd rozhodnutie o rozpustení občianskeho združenia Slovenská pospolitosť, ktoré v novembri 2008 podalo Ministerstvo vnútra.
5. júla si členovia a predstavitelia SP pripomenuli sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda na Devíne, v Ducovom pri Piešťanoch a v Ludrovej pri Ružomberku.
11. júla zorganizoval TK SP prechod cez Považský Inovec.
12. júla sa predstaviteľ SP zúčastnil druhého užšieho stretnutia nacionalistických organizácií v Púchove. 
15. júla si delegácia SP uctila pamiatku desať tisícov padlých slovenských vojakov, ktorí svoje životy položili v bojoch prvej svetovej vojny na rieke Píjava v severnom Taliansku.
16. júla si delegácia SP uctila pamiatku veľkého  talianskeho politika pri jeho hrobke v meste Predapio. 
24. – 26. júla sa pri Piešťanoch konal medzinárodný tábor SP za účasti českých, poľských a rumunských nacionalistov.
25. júla sa v maďarskom Györi konal koncert proti šovinizmu. Predstaviteľ SP tu predniesol svoj prejav.
August –
8. augusta sa konal protest proti cigánskemu teroru a kriminalite v obci Šarišské Michaľany za výdatnej podpory miestnych obyvateľov. Medzi účastníkmi boli aj členovia a aktivisti Slovenskej pospolitosti. S prejavom vystúpil Mgr. Marian Kotleba.
14. augusta sa členovia SP zúčastnili akcie Ľudia proti násiliu, ktorú organizovalo NSS v Prešove. Na akcii sa poukázalo hlavne na policajnú brutalitu a nezákonný zákrok v Šarišských Michaľanoch.
15. augusta sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili národného výstupu na Kriváň.
16. augusta zorganizovala SP spomienku na otca národa Andreja Hlinku v Černovej.
22. augusta sa za účasti členov a aktivistov SP konal druhý protest proti cigánskej kriminalite v Krompachoch. Protest významne podporili mnohé nacionalistické organizácie a predovšetkým miestni obyvatelia.
22. augusta vystúpil so svojim prejavom predstaviteľ SP v českom meste Svitavy, kde sa konalo zhromaždenie na podporu nespravodlivo uväzneného Vlastimila Pechanca.
23. augusta prebehlo stretnutie Hlavného vedenia SP v Nitre.
25. augusta sa členovia SP zúčastnili akcie Za budúcnosť našich detí v Nových zámkoch.
29. augusta zorganizovali členovia SP za výdatnej podpory miestnych obyvateľov akciu proti cigánskej kriminalite v Turzovke.
29. augusta sa niekoľko členov SP zúčastnilo druhého ročníka turistického pochodu NSS –  Memoriálu Jána Šmigovského, ktorý smeroval z Prešova do Spišského Podhradia.
September –
1. septembra sa niekoľko členov SP zúčastnilo oslavy prijatia ústavy obnovenej SR na Bratislavskom Devíne.
5. septembra bol v poradí už druhý protest proti cigánskej kriminalite v Krompachoch.
9. septembra vystúpil zástupca SP s prejavom na antikomunistickej akcii v bulharskej Sofii.
18. septembra sa členovia SP zúčastnili pochodu Za budúcnosť našich detí v Košiciach. Predstaviteľ SP tu vystúpil s prejavom.
26. septembra zorganizovali členovia SP akciu proti nečinnosti vlády pri riešení sociálnych problémov v Hnúšti.
Október –
10. októbra sa v Čiernom Balogu konal predvolebný míting Mgr. Mariana Kotlebu, spojený s protestom proti zvýhodňovaniu zlodejov a parazitov.
10. októbra sa členovia SP zúčastnili spomienkového pochodu Autonómnych nacionalistov v Nových Zámkoch na obete bombardovania tohto mesta na konci druhej svetovej vojny.
15. októbra sa v Bratislave konala spomienka SP na Alexandra Macha.
24. októbra sa v Závadke nad Hronom konal druhý predvolebný míting Mgr. Mariana Kotlebu, spojený s protestom proti zvýhodňovaniu zlodejov a parazitov.
27. októbra sa v Modre konala spomienka SP na Ľudovíta Velislava Štúra.
November –
7. novembra sa v maďarskom meste Györ uskutočnil pochod proti komunizmu. Na akcii vystúpil z prejavom aj zástupca SP.
7. novembra v Krupine vyvrcholila séria predvolebných mítingov kandidáta na župana Banskobystrického kraja Mgr. Mariana Kotlebu.
8. novembra si v Hlohovci pripomenula SP pamiatku na Viliama Šuleka a Karola Holubyho.
17. novembra zorganizovala SP v Bratislave tradičný Pochod za slobodu.
Večer sa zástupcovia SP zúčastnili v Bratislave akcie Posledné zvonenie, ktoré organizovalo občianske združenie Koloseo. Zástupca SP tu vystúpil s prejavom.
17. novembra sa predstavitelia a členovia SP z východného Slovenska zúčastnili akcie NSS proti totalite v Lipanoch. Na akcii vystúpil aj zástupca SP.
28. novembra prebehlo stretnutie Mgr. Mariana Kotlebu a ďalších členov SP s občanmi Horehronských obcí Šumiac, Polomka, Závadka nad Hronom a Heľpa.
December –
5. decembra sa konala v Bánovciach nad Bebravou akcia, ktorej cieľom bolo poukázať na problémy s neprispôsobivými jedincami a parazitmi v tomto meste. Protestu sa zúčastnili a vystúpili aj viacerí členovia SP.
12. decembra sa neďaleko Lučenca uskutočnilo koncoročné pracovné stretnutie HV SP.
20. decembra sa zopakovala akcia z 5. decembra, opäť v Bánovciach nad Bebravou.

Súvisiace –

Slovenská pospolitosť v roku 2008

Slovenská pospolitosť v roku 2007

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: