Patriotizmus a zmena

23. decembra. 2009 o 17:02 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Patriotizmus a zmena

Dnešný patriotizmus a podoba v akej sa ho snažia prezentovať predstavitelia tzv. demokracie je len povrchovým divadielkom, ktoré má zakryť to čo je už dávno pravda: a to, že už niet skutočnej národnej hrdosti, vôbec už nie v radoch tých čo nám vládnu. Všemocný svetový trend nepovažuje vlastenectvo za až tak dôležité, skôr je to úspech, materializmus a konzum, ktorý vybudoval nového-moderného človeka spokojného s tým čo všetko mu život ponúka. Život ktorého hnacou silou nie je duševno a čisté hodnoty, ale povrchná krása, lacný obal, estetický motív. Pochopiť a uvedomiť si to nie je také ťažké, no druhá vec je (o to ťažšia )  urobiť s tým niečo-zmeniť to, hlavne keď niet motivácie. Naučili sme sa robiť iba to čo je výhodné a to čo sa nám oplatí. Sme pohodlní a keď už vynaložíme námahu je to zas len kvôli pohodliu bez ktorého si nevieme svoj život predstaviť. V podstate je to prirodzené a nebolo by na tom nič zlé, až na holú skutočnosť, že odvraciame zrak od skutočných problémov a presne to nás robí sebcov. Lenže sme to práve MY-MASA, ktorej myslenie formuje hŕstka vyvolených stojacich na vrchole a to z nášho poverenia. Všetko sa odvíja pomaly, no s pohľadu dejín až príliš rýchlo, že nestíhame registrovať meniaci sa svetonázor a zmeny. Nekriticky a pasívne príjmame  to čo by sme kedysi odsúdili a odmietli v jednej sekunde. Príjmame pomalý, ale účinný jed. Na záver mi pripadne len jedna otázka…kam sa podel idealizmus a odhodlanosť prispieť ku zmene. Stretávam mnoho ľudí hovoriacich o zle medzi nami a páchanom na nás. Nevidím však nikoho vystupovať z davu a povedať kedysi prirodzené „Dosť!!!“

Lenže zmena nepríde sama a neuskutočníme ju bez pomoci vás všetkých. Nespokojnosť nestačí aj keď si nesmierne vážime vaše povzbudivé slová. Či sú už ozaj činy našich národných hrdinov, len rozprávkovou minulosťou ktorá sa dnes nenosí? Veď to boli práve oni, kto nezaváhal ani v jednej chvíli obetovať svoje pohodlie za našu existenciu.

Môžeme byť republikou, monarchiou či kráľovstvom, no v prvom rade sme národom. To je náš status najvyšší…zastavme náš zánik a zbedačovanie !!!

  -BENJO-


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: