Otvorený list podpredsedovi vlády Slovenskej republiky Dušanovi Čaplovičovi

30. októbra. 2009 o 16:16 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Otvorený list podpredsedovi vlády Slovenskej republiky Dušanovi Čaplovičovi

caplovicVážený pán Čaplovič .
S hrôzou som si prečítal v tlači Váš úmysel  postaviť nové byty pre našu menšinu -Rómov z východu republiky. Iba pre nich! Všetko za neuveriteľnú sumu 200 miliónov EUR /cca 6 miliárd Sk/.
Hrôza ma premkla preto, lebo som si uvedomil, že ste zabudli na inú viacvohrozenú  menšinu. Neustále tak robia a robili aj Vaši predchodcovia. Nebudem Vás napínať. Upozorňujem na menšinu -stredoškolsky a vysokoškolsky vzdelaných mladých ľudí. Cestujú za prácou do väčších miest. Tvrdo pracujú. Žijú v podnájmoch  bez perspektívy na vlastný byt  a vlastnú rodinu. Áno, sú aj odvážni, ktorí  si kúpili byt na úver, ale splácať ho budú 30 rokov s nehoráznymi úrokmi! A už teraz sa s obavami pozerajú do budúcnosti.  Väčšina týchto inteligentných  mladých ľudí  by uvítala Vašu pomoc z fondov EU/alebo z iných zdrojov/ pre pomoc menšinám . Napríklad formou bezúročnej pôžičky alebo priamo finančnou dotáciou na stavbu domu, bytu. Investovať do vzdelaných ľudí sa tisíckrát vráti tejto spoločnosti. Títo vzdelaní mladí ľudia, ktorých nazývam  ohrozenou  menšinou  by boli vďační aj za “nízkoštandartné” jednoizbové  byty postavené v blízkom  okolí Bratislavy. Urobte prvé kroky týmto smerom, a nasmerujte finančnú pomoc z fondov EU tam, kde  to má zmysel. Buďte odvážny! Nepodľahnite tlaku eurofilných sociálnych demagógov, ktorí kvôli politickým ambíciám a blížiacim sa voľbám  zabúdajú odkiaľ vyšli a presadzujú prílišnú tolerantnosť k netolerantným a nevďačným.
Vzdelaní mladí ľudia sú budúcnosťou tejto krajiny!

S úctou Ing.Štefan Poliačik


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: