Prezident Kosova nemá čo robiť na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN

30. septembra. 2009 o 15:46 | Kategória: Kosovo, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Prezident Kosova nemá čo robiť na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN

srbsko-protestujeTakto reagovala Srbská vláda, ktorá protestoval u generálneho tajomníka Organizácie spojených národov (OSN) Pana Ki-muna proti prítomnosti kosovskej delegácie na čele s prezidentom Fatmirom Sejdiom na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN. Srbsko ho žiadalo o preskúmanie okolností a zistenie, ako k tomu vlastne mohlo dôjsť. V nedeľu to pre srbskú tlačovú agentúru BETA povedal srbský minister zahraničia Vuk Jeremič.
Kosovská delegácia sa snaží využiť Valné zhromaždenie OSN v New Yorku na získanie uznania Kosova, ktoré od vyhlásenia nezávislosti vo februári 2008 uznalo okolo 60 krajín. Kosovo však ešte nie je členským štátom OSN.
Valné zhromaždenie OSN poverilo v roku 2008 na žiadosť Srbska Medzinárodný súdny dvor vypracovaním právneho posudku v prípade Kosova, ktorý má určiť, či vyhlásenie nezávislosti bolo protiprávne, alebo nie.

Zdroj: tlač


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: