Pochod za budúcnosť našich detí Košice

25. septembra. 2009 o 23:50 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Pochod za budúcnosť našich detí Košice

2kosiceDňa 18. septembra 2009 vyšla do ulíc nespokojná mládež z Košíc a z okolitých obcí a miest, na protestný 
pochod „Za budúcnosť našich detí“. Išlo o demonštráciu, ktorá mala ľuďom ukázať, že po osemdesiatom deviatom sa na Slovensku, čo sa týka slobody, nič nezmenilo. Ukázať ľuďom aj to, že  sa už ďalej nemôžme len tak prizerať, ale musíme spraviť všetko preto, aby sme ľudom otvorili oči a zabránili všetkému zlému čomu sa ešte zabrániť dá.  

Akcia začala o 17:00 pri železničnej stanici v Košiciach odkiaľ mladí ľudia pochodovali cez Mlynskú ulicu, po celej Hlavnej ulici až k tribúne na Dolnej bráne. Počas pochodu sa skandovali rôzne heslá s národným a sociálnym obsahom. Po príchode na tribúnu zaznelo veľa zaujímavých prejavov od formálnych či neformálnych  organizácii a občianskych združení. Mimo iných aj príhovor aktivistu SP a prejav bývalého vodcu SP Mgr. Mariana Kotlebu. Hovorilo sa najmä o tom, ako naša vládna garnitúra zbedačuje obyčajný pospolitý ľud, ako vláda nevie zaobstarať svojím ľuďom ani tie najzákladnejšie sociálne a životné potreby ako je adekvátne bývanie, školstvo a zdravotníctvo, pričom veľa peňazí ide na podporu  neprispôsobivích a parazitujúcich rodín. Kritizovala sa aj polícia, ktorá slúži  len na zastrašovanie nespokojných občanov, čo je  paradoxné s tým, že žijú aj z daní nespokojných občanov, ktorých je v našej vlasti väčšina. Pripomenuli sme si 8. august a slobodu prejavu v našej krajine, kde už nesmieme hovoriť o problémoch, ale len držať hubu a krok, ak by sme to náhodou porušili, čaká nás masáž obuškom. No všetci sme sa zhodli na tom, že to nie sme my, kto najviac trpí, ale obyčajný pracujúci človek, ktorý chce len pokojný a bezpečný život, ktorý si právom zaslúži.

Nechceme sa už ďalej len prizerať, veď my sme mladá generácia, ktorej patrí budúcnosť Slovenska. Sme tí, ktorých chce vláda umlčať, lebo sme odrazom ich darmožráctva, neschopnosti a veľkej arogancie. Sme ich svedomie, ktoré nechcú vidieť a ani počuť. Už je ale pre nich neskoro, dobre vedia,  že naše odhodlanie nezastavia, naše hlasy neumlčia a preto treba volať ešte hlasnejšie!

Kamaráti Na stráž!

RM

Suvisiace – report očami NSS – http://www.nss.sk/index.php?stranka=00&id=264
a očmai AN – http://www.nacionalisti.net/index.php?vyber=clanok&nazov=20090923-reportaz:-pochod-za-buducnost-nasich-deti-v-kosiciach


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: