Kto to zaplatí?

23. septembra. 2009 o 11:31 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Kto to zaplatí?

slobodnik2Hoci od cigánskeho útoku na správcu futbalového štadióna v Šarišských Michaľanoch ubehlo už viac ako 6 týždňov, vláda ani polícia naďalej cigánsky problém nerieši. Napriek mesiac trvajúcim protestom proti cigánskemu teroru sa vláda zmohla len na systémové prenasledovanie svojich kritikov. Aj keď policajný prezident Packa považuje protestujúcich občanov len za “vymletých náckov”, ktorí vykrikujú na uliciach, no sami nemajú ani len návrh riešenia cigánskeho problému, a napriek verejnej výzve Mariana Kotlebu, podpredseda vlády Dušan Čaplovič v sebe nenašiel odvahu ísť s Kotlebom do verejnej televíznej diskusie. A možno práve vďaka takémuto postoju vrcholných predstaviteľov vlády a polície naberá cigánsky teror čoraz väčšie obrátky! Vrahovia cigánskeho pôvodu sú čoraz mladší, ich útoky sú čoraz brutálnejšie! tu http://korzar.sme.sk/c/5027905/deti-ktore-zabijali-su-na-slobode-policia-ich-nemoze-stihat.html

        Napriek vyhláseniam ministra Kaliňáka o zvýšenom počte policajtov v kritických oblastiach sú zabíjaní ďalší a ďalší Slováci, a to len preto, že pre políciu nie je prvoradá bezpečnosť občanov Slovenskej republiky, ale politický boj proti kritikom vlády, ktorých označuje za extrémistov. Táto veľmi smutná skutočnosť, svedčiaca o totalitnom charaktere súčasnej vlády, za naplno a v priamom prenose ukázala i minulý týždeň. Hoci od vyhlásenia ministra Kaliňáka ubehlo už niekoľko týždňov, v problémových lokalitách, postihnutých vysokou mierou cigánskej kriminality sa deklarovaný zvýšený počet policajtov vo výkone služby nijak neprejavil. A tak sa stalo, že z dôvodu totálneho zlyhania polície pri prevencii cigánskej kriminality vo štvrtok, 17. septembra 2009, dvaja maloletí cigáni v obci Buzica (okres Košice – okolie) obzvlášť brutálnym spôsobom zabili 53-ročného belocha.

        Už teraz počujeme výhovorky Packu, Kaliňáka či Fica, že polícia nemôže byť všade, pretože na to nemá personálne ani materiálne  vybavenie, a aj tak je kríza a na preventívne policajné akcie nie sú peniaze. Ako je však možné, že už o dva dni po vražde v Buzici sa našli peniaze na rozsiahle policajné manévre v Hnúšti?

        Pýtate sa prečo práve v Hnúšti? Pretože v piatok 18. septembra mal Mgr. Kotleba vystúpiť na Pochode za budúcnosť našich detí, ktorý do Košíc zorganizovalo občianske združenie Nové Slobodné Slovensko. Po skúsenostiach s policajnou šikanou pred prvým aj druhým protestom v Krompachoch sme však nič nenechali na náhodu. Do Hnúšte bolo nahlásené verejné zhromaždenie občanov, s cieľom poukázať na nečinnosť vlády pri riešení sociálnych problémov obyvateľstva. V priebehu celého týždňa (od 14. do 19. septembra) bola Hnúšťa intenzívne monitorovaná pracovníkmi banskobystrickej kriminálnej polície, ktorí niekoľkokrát navštívili aj miestneho obyvateľa, nahlasovateľa akcie. Od vyhrážok a snahy o nátlak prešli až do ponúk na spoluprácu v štýle Štátnej bezpečnosti z čias ČSSR. Vrchol policajnej estrády prišiel v deň konania fiktívnej akcie. Polícia v domnení, že akcia sa má naozaj uskutočniť, do Hnúšte nasadila pozoruhodné sily – spolu asi 250 príslušníkov, zo všetkých možných útvarov KR PZ Banská Bystrica. Na mieste bol dokonca prítomný aj riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici plk. JUDr. Marián Slobodník.

        Preto sa musíme pýtať, kto tieto policajné cvičenia zaplatí? A kto rozhoduje o tom, že v oblastiach, postihnutých syndrómom cigánskeho teroru, nie je posilnený výkon služby ani o jedného policajta, ale pred očakávanou, hoci aj fiktívnou protivládnou akciou, nie je problém kdekoľvek sústrediť policajtov z celého kraja? Kto zaplatí policajtov, ktorí sa v sobotu prišli do Hnúšte v podstate naozaj len opaľovať? Kto zaplatí dopravu policajných psov, policajných korytnačiek, a policajných zakuklencov? A kto zoberie na zodpovednosť riaditeľa Slobodníka, ktorý v svojej zaslepenosti v nádeji na ďalšie zatknutie Mariana Kotlebu nedokázal správne interpretovať operatívne získané informácie a tieto úplne zbytočné policajné manévre nariadil? Alebo na takéto mrhanie zo strany úradníkov v uniformách sa peniaze nájdu vždy?!

SP-NS


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: