Turzovka 29.8.2009 – boj pokračuje…

31. augusta. 2009 o 13:12 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Turzovka 29.8.2009 – boj pokračuje…

P8290247Ďalší v sérii protestov proti cigánskej kriminalite a sociálnej nespravodlivosti sa konal 29. augusta 2009 v Turzovke na Kysuciach. Napriek zlému počasiu ho prišlo podporiť niekoľko stoviek ľudí, väčšinou miestnych obyvateľov. Kým vládni predstavitelia (vrátane SNS), ktorí už dávno zradili slovenský národ, v tento deň oslavovali protislovenský boľševický puč –  tzv. SNP, slovenskí nacionalisti prišli opäť poukázať na to, čo trápi nespočetné množstvo ľudí po celom Slovensku. Nie sú to oslavy vlastizrady na ktoré idú milióny korún z peňazí daňových poplatníkov. Sú to problémy obyčajných Slovákov, ťažko pracujúcich na uživení svojich rodín. Odmenou za ich poctivý život je im len trápenie, krivda a teror. Kde je teraz „sociálna“ vláda SMERu-SD? Ako chce ochrániť svojich občanov, ktorým aj to málo čo majú, zoberú alebo zničia neprispôsobiví cigáni? Vláda má peniaze a všetky mocenské prostriedky, tými však nechráni, ale utláča slušných ľudí. My máme len svoju pravdu, ktorá raz zvíťazí!

Ešte pred začiatkom akcie poskytoval médiám rozhovor primátor Turzovky Miroslav Rejda. Podľa neho tu s cigánmi nemajú problémy. Naznačoval, že celý problém umelo vyvolávajú „extrémisti“. Celkom iný názor alebo lepšie povedané osobnú skúsenosť majú miestni obyvatelia. Tí podobne, ako v Šarišských Michaľanoch alebo Krompachoch rozprávali o svojom utrpení, o zločine, ktorému sú vystavovaní, o nespravodlivosti a mnohom ďalšom. „Politicky korektný“ názor svojho primátora rad za radom vyvracali. Samozrejme médiá ukázali predovšetkým tú hŕstku Turzovčanov, ktorá mala to šťastie, že sa ešte nestretla sa s cigánskou kriminalitou.

Tentoraz na proteste nechýbal ani hlavný rečník a súčasne zvolávateľ celého protestu Mgr. Marian Kotleba. S prejavom vystúpil aj Vladimír Pavlík, bývalý redaktor zaniknutých Necenzurovaných novín. Ten kritizoval nielen neriešenie bezpečnosti občanov v lokalitách s cigánskou populáciou, ale aj sociálnu politiku všetkých ponovembrových vlád a jej následky – napr. sociálne samovraždy. Medzi rečníkmi sa vystriedali aj viacerí miestni obyvatelia a za hostí vystúpil predstaviteľ Dělníckej strany a Dělníckej mládeže z Čiech Jiří Šlégr, ktorí sa stal v Šarišských Michaľanoch sám obeťou policajnej perzekúcie. Tentoraz sa policajti snažili byť nenápadní. Po obrovskej kritike si dávajú pozor na to, aby nevyvolávali ešte väčší hnev obyvateľov. Preto priamo na miesto zhromaždenia poslali množstvo tajných a civilných policajtov, mysliacich si, že si ich prítomnosť nikto nevšimne. Tí po vzore „Veľkého Brata“ monitorovali kamerami všetkých účastníkov zhromaždenia. Asistovali im štátni policajtni tradične zastavujúci všetky autá a legitimujúci účastníkov. No ani toto zastrašovanie neodradilo ľudí v účasti na demonštrácii. Mnohí z nich podpisovali aj petíciu za vznik novej národnej politickej strany Naše Slovensko. Zdá sa, že čím silnejšie sú totalitné opatrenia policajtov, tým silnejší je odpor obyčajných ľudí proti nim. Až pod tlakom vlastných osobných skúseností začínajú ľudia chápať, kde je pravda. Demonštrácie v  Šarišských Michaľanoch, Krompachoch a teraz Turzovke – sa nemalou mierou zaslúžili o zobudenie ľudí a tlak na riešenie ich každodenných problémov.
Ľudovít Pravinský

Mgr. Marian Kotleba

Vladimír Pavlík


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: