Medzinárodný letný tábor Slovenskej pospolitosti

28. júla. 2009 o 18:00 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Medzinárodný letný tábor Slovenskej pospolitosti

Schránka01V dňoch 24. až 26. júla 2009 sa uskutočnil v horách na západnom Slovensku medzinárodný letný tábor Slovenskej pospolitosti za účastí hostí z českej Dělnickej strany, poľskej  Falangy a rumunskej Noua Dreapta (Nová pravica). Podobný tábor sa uskutočnil aj v roku 2004 v Ludrovej pri Ružomberku. Tentoraz sa naši kamaráti zo zahraničia okrem rokovaní o ďalšej spolupráci zapojili aj do bohatého športového programu zahŕňajúceho preťahovanie lanom, zápasenie a športovú streľbu.

Tábor bol zahájený v piatok večer po príchode všetkých účastníkov spevom národných hymien a prejavmi zástupcov jednotlivých spriatelených organizácií. Za Slovenskú pospolitosť vystúpil Pobočník Vodcu Michal Laššák. Vo svojom prejave hovoril o spoločných európskych tradíciách, krvi a dedičstve našich národov, ale aj o rovnakých problémoch s akými sa stretávame v našich krajinách. Zdôraznil význam jednoty v boji proti spoločným nepriateľom a predovšetkým nutnosť odložiť zbytočné sváry, ktoré nás v minulosti a často aj dnes ničia a oslabujú. V podobnom duchu sa niesli aj prejavy ostatných účastníkov. Potom už nasledoval slávnostný nočný pochod s vlajkami na neďaleký vrch, ktorí sme si spestrovali spevom našich národných piesní a pochodov.

Ďalší deň bol venovaný športovým hrám a vzájomnému zápoleniu, v ktorom sa ukázalo, že každý z nás má iné prednosti, ktorými sa môžeme vhodne dopĺňať. V nedeľu Vodca Ivan Sýkora odovzdal každému účastníkovi pamätné diplomy a ocenil najlepších športovcov knihami veľkého historika prof. Milana Stanislav Ďuricu „Slovenská republika 1939-1945“ a CD hudobníka Miroslava Vranského „Hlavou proti múru“. Naši kamaráti zo zahraničia nás na záver pozvali na podobné podujatia vo svojich krajinách.

Tento tábor v ktorom sme si vymenili vzájomné skúsenosti je ďalším dôkazom toho, že praví nacionalisti odmietajúci šovinizmus nemali nikdy vzájomné problémy len preto, že pochádzajú z iných národov, ale naopak, dokážu spolupracovať práve preto, že zdieľajú rovnaké ciele a hodnoty.

Viac fotiek nájdete na stránke www.pospolitost.org TU:


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: