ČESKÁ ĎELNICKÁ STRNA NA CESTE DO EUROPARLAMENTU

28. mája. 2009 o 1:17 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na ČESKÁ ĎELNICKÁ STRNA NA CESTE DO EUROPARLAMENTU

DS 31S prichádzajúcimi voľbami do europarlamentu, sa o svojich voličov uchádza v Českej republike aj Dělnická strana. Jediná strana v Českej republike, ktorá chce dobro pre svojich občanov a prezentuje skalopevným nacionalizmom. Vydržala aj pokusy vlády o jej zrušenie a momentálne rozbehla svoju kampaň. Ako oficiálna politická strana, ktorá má práva ako všetky ostatné, natočila spoty do českého rozhlasu.  Čo sa ale v „demokratickej“ Českej republike nestalo. Český rozhlas sa rozhodol, že to nebude vysielať. Predseda DS Tomáš Vandas podal na riaditeľa Českeho rozhlasu Václava Kasíka (bývalého člena KSS) trestné oznámenie.

Úryvok z trestného oznámenia:
 „….. Dne 21. 5. 2009 se rozhodlo vedení Českého rozhlasu, konkrétně pak jeho ředitel, porušit zákon a zakázat vysílat dva volební spoty Dělnické strany, která je řádně registrovanou stranou. Odůvodnění, že podle jeho subjektivního názoru jde o nepřípustné, případně protizákonné spoty, je naprosto protiprávní a především i směšné, pokud by ovšem nebylo cílem tohoto zákazu narušit podmínky rovného a svobodného přístupu k volební agitaci politické strany. Cílem tohoto protiprávního rozhodnutí je umožnit některým politickým subjektům získat nezákonné výhody a zároveň potlačit svobodu slova…..“

Tu sú spomínané dva spoty,  ktoré pán (komunista) Kasík označil za neprípustné a nezákonné:
„Dělnická strana kandiduje do európskeho parlamentu pod číslom 31. Ako jediné hnutie v našej zemi sa nebojí otvorene hovoriť o probléme s neprispôsobivými občanmi. A to konkrétne s Rómami. Obyvatelia našich miest, postihnutí rómskou kriminalitou, sa obrátili na Ďelnickú stranu so žiadosťou o pomoc. Politici a starostovia sa na nich vykašlali a miesto pomoci ich verejne označili za rasistov a neonacistov. Ďelnická strana vyslala do problémových lokalít svoje monitorovacie skupiny, aby priamo na mieste upozornila policajtov a mesto na problémy s cigánskym etnikom. Výsledkom bol pokus o zákaz Ďelnickej strany a podpora štátu a miest, nie našim občanom, ale cigáňom. Ďelnická strana žiada, aby zákony platili pre všetkých rovnako, bez rozdielu farby pleti. Odmietame vládnu politiku cigánskeho rasizmu, keď z našich daní platíme Rómom, aby nemuseli pracovať a svoj voľný čas venovali obťažovaniu slušných ľudí. Viacej sa dozviete na www.delnicka-strana.cz.“

„Dělnická strana kandiduje do európskeho parlamentu pod číslom 31. Opozičné hnutie má svojich sympatizantov aj medzi mladými ľuďmi. Z toho dôvodu vznikla Dělnická mládež. Hnutie mladých ľudí sa hlási k myšlienke národného socializmu a považuje ho za alternatívu k dnešnému ponovembrovému systému. Dělnická mládež ponúka svoj pohľad na svet, ktorý je nasledovný: Naša zem patrí iba nám, nie prisťahovalcom a ľuďom odlišnej národnosti. Požadujeme zákaz  špekulácie, vedúcej ku zníženiu ľudskej dôstojnosti. Základným článkom spoločnosti je tradičná rodina, t.j. muž, žena a deti. Štát musí byť suverénny a nezávislý. Odmietame Lisabonskú zmluvu. Našim cieľom je prísny zákaz užívania akýchkoľvek drog a samotnej propagácie týchto omamných látok. Viac nájdete na stránke www.delnicka-strana.cz.

Na záver treba povedať asi len toľko, že pokiaľ v Českej republike nemôže OFICIÁLNA politická strana prezentovať svoj politický program občanom, potom nemôžeme Česko nazývať demokratickou krajinou.

A.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: