Dav Cigáňov útočil kameňmi na policajtov

25. mája. 2009 o 0:05 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Dav Cigáňov útočil kameňmi na policajtov

muz_ruka_kamen_1Dav približne 200 ľudí zaútočil kameňmi a palicami na policajtov. Incident sa odohral vo štvrtok večer v rómskej osade v obci Huncovce v okrese Kežmarok, kam vyslali tri policajné hliadky, pretože tam druh nožom napadol družku. Policajti muža spacifikovali, ale pri jeho predvádzaní na nich zaútočil dav miestnych obyvateľov.

Policajti ich niekoľkokrát vyzvali, aby prestali, inak použijú služobnú zbraň. “Aj napriek tomu pokračovali v napádaní kameňmi a palicami, čím ohrozovali život a zdravie policajtov. Po poslednej výzve policajti vystrelili šesť varovných výstrelov do vzduchu.

Na pár sekúnd sa dav rozutekal, avšak opäť sa zhromaždil a útočil,” informoval Daniel Džobanik z prešovskej krajskej polície. Policajtom sa napokon podarilo druha naložiť do auta a z miesta bezpečne odísť. Kamene ľahko poranili dvoch policajtov, ošetrili ich v nemocnici. Nikto ďalší nebol zranený.

Polícia dnes urobila v osade preventívno-bezpečnostnú akciu, aby predviedla podozrivých zo včerajšieho útoku na políciu. Na Obvodné oddelenie v Kežmarku predviedli 22 ľudí. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin útoku na verejného činiteľa a prečin výtržníctva.

Zdroj : SITA


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: