Iniciatíva za slobodu slova vyhrala súd s bratislavským Starým Mestom

14. máj. 2009 o 1:00 | Kategória: Domáce udalosti, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Iniciatíva za slobodu slova vyhrala súd s bratislavským Starým Mestom

175240_-cropDňa 12. mája 2009 vyniesol Krajský súd v Bratislave rozsudok, v ktorom potvrdil slová Iniciatívy za slobodu slova (IZSS) o nezákonnom postupe bratislavského Starého Mesta, v zastúpení starostu Andreja Petreka, vo veci zakázu zhromaždenia IZSS zastúpené Michalom Laššákom, ktoré sa malo konať dňa 1. februára 2007 na Námestí SNP v Bratislave. Účelom zhromaždenia malo byť pravdivé informovanie občanov o prvej Slovenskej republike a jej predstaviteľoch a zároveň podpora vyjadrenia arcibiskupa a metropolitu Slovenska Mons. Jána Sokola. Staré Mesto zhromaždenie nezákonne zakázalo, na čo následne zvolávateľ zhromaždenia IZSS opäť v zastúpení Michala Laššáka nahlásil na 12. februára 2007 ďalšie zhromaždenie s tým istým cieľom a na to isté miesto s rovnakým účelom obohateným o poukázanie na porušovanie ústavného práva na slobodu zhromažďovania. Toto zhromaždenie už zrazu zakázané nebolo. Stalo sa tak najmä preto, že si starosta Starého Mesta po medializovaní celej kauzy a po vystúpení Michala Laššáka v Téme dňa na TA3 uvedomil, že zakazovať nepohodlné a opozičné politické mítingy nie je až také jednoduché.
Krajský súd dnes naplnil literu zákona a spravodlivosti, a rozhodol o nezákonnosti zákazu zhromaždenia, pričom konštatoval, že Staré Mesto evidentne nepostupovalo v súlade so zákonom. Rovnako bolo pre súd nepochopiteľné, ako mohlo Staré Mesto postupovať vo veci dvoch rovnakých zhromaždení (to jest 1. februára a 12. februára 2007) nahlásené tou istou osobou, na to isté miesto a s tým istým účelom, úplne odlišne, pri čom prvé zhromaždenie zakázalo a druhé nie. Obavy Starého Mesta z porušovania zákona alebo odklonu od oznámeného účelu zhromaždenia, boli tak isto neopodstatnené, nakoľko na zhromaždení, ktoré sa konalo o týždeň neskôr k žiadnému porušenia zákona zo strany zvolávateľa nedošlo.

Na našej strane je pravda, právo aj zákon!

Kovlad

Záznam TA3 – Téma dňa o zakázaní zhromaždenia IZSS –
http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema-dna/976_zakazane-zhromazdenie-novy-splnomocnenec-pre-euro

Reportáž z konaného zhromaždenia –  http://www.pospolitost.org/nasa%20cinnost/akc07/izss.html
http://beo.sk/reportaze/414-zhromazdenie-iniciativy-za-slobodu-slova

IZSS proti nezákonnému zakázaniu zhromaždenia a lžiam v masmédiách –
http://beo.sk/sloboda-prejavu/263-iniciativa-za-slobodu-slova-proti-nezakonnemu-zakazaniu-zhromazdenia-a-lziam-v-masmediach

 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Na doplnenie vám prinášame aj súvisiaci  článok, ktorý bol napísaný a uverejnený 15. februára 2007 k téme zákazu zhromaždenia a chvastúnstva úbožiakov, ktorí si hovoria Antifa –

Antifa ?!?

V poslednej dobe ma veľmi pobavili články, uverejnené na internetovej stránke českých „antifašistov“ (www.antifa.cz), na ktorej ich slovenskí kolegovia rozoberali zhromaždenie Iniciatívy za slobodu slova z 12. februára 2007 v Bratislave. Rovnako sa venovali aj zakázanému zhromaždeniu, ktoré sa malo konať 1. februára 2007 taktiež  v Bratislave.
Táto banda násilných toxikomanov a anarchoboľševikov, skrývajúcich sa za antifašizmus si prisvojovala to na čom nemali žiadnu zásluhu.
Hrdili sa, že nám zabránili v našom zhromaždení z 1. februára, tým že obsadili Námestie SNP, miesto kde sa malo zhromaždenie konať.
Pravda je však iná. Zhromaždenie, ktoré sa malo konať 1. februára na Námestí SNP, nahlásené fyzickou osobou, ktorého účelom malo byť „pravdivo informovať občanov o prvej Slovenskej republike a jej predstaviteľoch a zároveň podporiť vyjadrenia arcibiskupa a metropolitu Slovenska Mons. Jána Sokola“ zakázal starosta bratislavského Starého Mesta.
Mesto síce zhromaždenie zakázalo protiprávne, ale dodržalo zákonom stanovenú lehotu. Zvolávateľ toto rozhodnutie, aj keď zákaz nebol v medziach zákona, akceptoval a zhromaždenie odvolal. Následne podal žalobu na súd. A v deň konania zakázaného zhromaždenia, tak ako po iné dni zbieral s ďalšími aktivistami, tentoraz na Poštovej ulici podpisy pod petíciu na podporu predstaviteľov Katolíckej cirkvi.
V deň konania zakázaného zhromaždenia napochodovali na opustené námestie „antifašisti“ a „obsadili“ doslova a do písmena prázdne námestie. Týmto „hrdinským“ činnom sa následne chválili na spomínaných internetových stránkach. Chválili sa tým, že prekazili „fašistom“ ich zhromaždenie za slobodu slova.
Omyl, nie „antifašisti“, ale aparát Starého Mesta na čele so starostom prekazil toto zhromaždenie.
Zvolávateľ, tá istá fyzická osoba, keďže právo a spravodlivosť bola na jeho strane, opäť nahlásil rovnaké zhromaždenie, na to isté námestie a pod tým istým účelom, obohateným o vetu  „poukázať na porušovanie ústavného práva na slobodu zhromažďovania“. Opätovné zhromaždenie sa malo konať 12. februára 2007.
A naši anarchoboľševici sa znova rozpísali o tom, že aj keď sme zhromaždenie nahlásili už 5. februára, vyčkávali sme so zverejnením až do 9. februára, aby sa oni údajne nemohli pripraviť na proti demonštráciu.
Druhý omyl. Keďže mesto má trojdňovú lehotu na to, aby zhromaždenie zakázalo, zvolávateľ čakal, kým táto lehota uplynie. Táto lehota uplynula 8. februára, následne na druhý deň začal zvolávateľ uverejňovať výzvy, keďže Staré Mesto toto zhromaždenie nezakázalo.
Ďalší omyl týchto „bojovníkov proti fašizmu“ spočíva v tom, že aj keby chceli nahlásiť proti demonštráciu, mesto im to v medziach zákona nemôže povoliť na tom istom námestí a v tom istom čase. A aj keby mali mesiac čas sa na to pripraviť, viac pomätencov by na svoj úbohý protest proti slobode slova nezohnali.
Veľmi zaujímavé bolo sledovať osadenstvo zberby, ktorá protestovala proti slobode slova. Tento hlúčik, ako banditov zamaskovaných „antifašistov“ tvorila skupinka asi dvadsať-tridsať úbožiakov – z najväčšej časti naša otrhaná a nadrogovaná anarchopunková mládež, niekoľko „sharpákov“, boľševikov, homosexuálov, sionistov a megera známa svojim neeurópskym potomstvom, ktorá kričala zo všetkých najviac.
Táto anarchoboľševická zberba snažiaca sa nájsť paralelu medzi sebou a boľševikmi bojujúcimi proti Slovensku a kresťanstvu počas druhej svetovej vojny v puči, ktorý sami nazvali „SNP“ majú spoločného viac ako si myslia. V rabovaní, násilnostiach, v boji proti všetkému slovenskému a kresťanskému. V boji proti slobode slova a pravde. V boji za práva pre zvrátené ideáli – ako je komunizmus, liberalizmus, multikultúra a obhajoba rôznych sexuálnych úchyliek a zvrátenosti.
Najviac ma pobavilo konštatovanie o ich zaradení k extrémistom. Ako by ste nazvali ľudí, ktorí vyzývajú na násilný boj proti slobode slova a proti všetkému, čo nezapadá do ich pomýlených predstáv o svete a názoroch?
Pochybujem, že títo „antifašisti“ vôbec vedia čo je to fašizmus…
Ale zabudli na jednu podstatnú vec.
Pravda a spravodlivosť je na našej strane!
Boh je s nami!
Výlevy takzvaných Bratislavských antifašistov a antifašistiek nájdete tu – http://www.antifa.cz/79-mzdomova-co-sa-dialo-12-2-na-namesti-snp.html

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: