Policajno-mafiánske svine

29. apríla. 2009 o 23:30 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Policajno-mafiánske svine

clanok_foto_262Prehľad najzaujímavejších prípadov násilnej kriminality slovenských kukláčov…

Kukláči nájomní vrahovia

Celé Slovensko zostalo nepríjemne prekvapené, keď boli po niekoľkodňovej pátracej akcii, za súčinnosti armády, dolapení vrahovia podnikateľa Jána Kubašiaka. Šlo totiž o elitných policajtov. Konkrétne sa jednalo o bývalého vyšetrovateľa policajného zboru Mgr. Róberta Petluša, bývalého policajta – príslušníka elitného Policajného pohotovostného útvaru (PPÚ) – kukláča Róberta Červeňana a aktívneho policajta – kukláča z Trenčianskeho krajského riaditeľstva PZ Juraja Roszíka. Kubašiak bol v roku 2006 doma prepadnutý a chladnokrvne zastrelený ranou do hlavy zo zbrane s tlmičom. To všetko za prítomnosti svojej ženy, osemročnej dcérky, návštevy s malým chlapcom i spútanej policajnej hliadky, ktorú na pomoc privolal svedok celého prepadu.
Skupinka mala na svojom nelichotivom konte aj ďalšiu rozsiahlu trestnú činnosť: napr.  pri inom prepade advokáta z Banskej Bystrice ho nielen surovo zbili, ale aj spolu s manželkou ich sadisticky dve hodine pálili cigaretami, alebo únos podnikateľa, za ktorého žiadali desať miliónov korún; zlámali mu rebrá, odrazili obličku a vybili šesť zubov.
Napriek tomu, že vražda Jána Kubašiaka bola spáchaná dvoma bývalými a jedným súčasným policajtom, generál PZ Packa sa vôbec nerozpakoval tento skutok nazvať mafiánskou vraždou, aj keď označenie policajná vražda by bolo azda priliehavejšie…

Kukláči mafiáni
Neprekvapí ani ďalší prípad zločineckej činnosti skupiny policajtov – samozrejme príslušníkov elitného PPÚ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorí pôsobili ako členovia organizovanej skupiny = mafie, kde figuroval jeden aktívny kukláč, traja bývalí (pri zatknutí) príslušníci PPÚ a jeden radový policajt v aktívnej službe. Skupina páchala rozsiahlu rôznorodú trestnú činnosť, napr. napadli v marci 2004 rodičov futbalistu Vratislava Greška v ich dome v Tajove. Ukradli im viaceré cennosti, rozbili dom a zbili ich. Doteraz sú zadokumentované tri prípady, v ktorých členovia tohto policajného gangu získali celkovo 23 miliónov korún,v jednom prípade vďaka únosu dievčatka dostali 10 miliónov a skupina bola prepojená aj na osoby vraždiace v Polomke.

Kukláči vydierači
Ďalším mafiánskym gangom so spoluúčasťou dvoch kukláčov, v tom čase policajtmi PPÚ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave bola skupina zaoberajúca sa vydieraním. Títo pod hrozbou zabitia prinútili košického podnikateľa odovzdať im jeho auto, z banky vybrať nemalú hotovosť a u notára podpísať vyhlásenie, že to všetko vlastne urobil dobrovoľne. Kto by ale nekonal „dobrovoľne“, ak sa Vám kukláči vyhrážajú smrťou, však? Páchatelia tak spôsobili košickému podnikateľovi škodu 1,55 milióna korún.
Rovnako pozoruhodný prípad sa stal v Banskej Bystrici, kde bolo celkovo 11 kukláčov banskobystrického krajského riaditeľstva PZ, na čele s veliteľom čaty, obžalovaných taktiež z vydierania.

Kukláči výpalníci
Ani v „najstaršom remesle“ slovenskej mafie – vyberanie výpalného, prirodzene kukláči nezaostávajú. Ďalšia zločinecká skupina bola mafia operujúca na Záhorí. Jednalo sa o osemnásťčlenný gang výpalníkov. Na ich čele stál bývalý kukláč (ako inak) Miroslav Štvrtecký. V tejto skupine pôsobil aj bývalý šéf policajného oddelenia Peter Chropovský.

Kukláči únoscovia
Samozrejme, výpočet kriminality policajtov by bol dlhý, tak ako mozgové vedenie ich prezidenta Packu, ale nedá mi neuviesť ešte ďalšiu zločineckú kauzu kukláčov. Tento krát šlo o únoscov trnavského podnikateľa, ktorý bol unesený a bolo mu ublížené na zdraví a pod hrozbou usmrtenia jeho maloletej dcéry bolo jeho manželkou poskytnuté týmto primitívom výkupné. To, že organizátor celého únosu bol v čase jeho spáchania policajtom, príslušníkom PPÚ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave – rovnako ako aj všetci ním naverbovaní únoscovia – jeho kolegovia kukláči, je snáď zbytočné uvádzať. Tento zločinecko-policajno-kukláčsky gang mal svojich členom medzi príslušníkmi PPÚ z Trnavy, Trenčína a Banskej Bystrice. Ako vidieť, nemožno tvrdiť, že by medzikrajská policajná spolupráca viazla…

Skorumpovaní policajti
Ale nerád by som policajtom krivdil a uvádzal len ich organizovanú a násilnú kriminalitu. Diapazón ich trestnej činnosti je skutočne rozsiahly. Tak napr. na hraničnom prechode vo Vyšnom Nemeckom bolo zadržané takmer celé oddelenie, dovedna 17 policajtov, za zneužitie právomoci verejného činiteľa a korupciu. Policajti za úplatok ponúkali cestujúcim bezproblémový a rýchly prechod cez slovensko-ukrajinskú hranicu bez kontroly batožiny a kufrov áut.

Čo ďalej?
Aj keď ministerstvo vnútra oficiálne priznáva, že napr. v roku 2008 bolo vznesené obvinenie 158 policajtom za 209 trestných činov, čo je pri skutočnom počte 20116 policajtov (podľa stavu obsadenosti policajných miest k 31.12.2008) 0,79% podiel obvinených policajtov, zostáva otázkou, aká je skutočná miera kriminalita policajtov v SR?
Faktom totiž je, že problematika odhaľovania trestnej činnosti policajtov je veľmi obtiažna, nakoľko ide o páchateľov, ktorí poznajú kriminalistické a vyšetrovacie postupy a metódy.

Ťažisko riešenia by nepochybne malo byť v prísnejších prijimacích testoch (psychologických, vedomostných) pre žiadateľov o priatie k policajnému zboru a všetkým jeho zložkam, nie len tým “elitným”. Chladnokrvní vrahovia, sadisti, únoscovia a výpalníci z PPÚ, to je nepochybne zlá správa nie len pre políciu ale najmä pre občanov…

Tomáš Sovík

Zdroj: blog autora


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: