Pápež rozhneval židov

31. január. 2009 o 16:43 | Kategória: Sionizmus, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Pápež rozhneval židov

benedikt-xviPápež Benedikt XVI. 24. januára rehabilitoval biskupa, ktorý popiera holokaust. Týmto aktom mal rozhneval židov, ktorí sa až priveľmi starajú do katolíckych a kresťanských záležitosti. Židia sa ohradzujú, že Pápež podľa nich poškodil katolícko – židovské vzťahy.
Vatikán v sobotu informoval, že pápež zrušil exkomunikáciu štyroch tradicionalistických biskupov, ktorí boli z rímskokatolíckej cirkvi vylúčený v roku 1988, pretože boli vysvätení bez povolenia Vatikánu.
Jeden s týchto biskupov, Richard Williamson z Británie, popiera plný rozsah holokaustu Židov a jeho vykladanie hlavným prúdom sionistických historikov. Zároveň neverí na plynové komory,  ako sa vyjadril napríklad aj pre Švédsku televíziu.
To, že sa tak vyjadril práve jeden s vysokopostavených predstaviteľov cirkvi, len prelomilo strach ľudí, ktorí sa boja prejaviť svoj názor a povedať pravdu, ako to v skutočnosti s židovským holokaustom bolo.
Možno sa aj zásluhou nového Pápeža podarí prelomiť klamstvo a pravda zasadne na svoj oprávnený trón. Židia, ktorí sa pravdy obávajú sa vyjadrovali na adresu Vatikánu, že otvára hlbokú ranu, a jeho cieľom je údajne vzkriesiť stáročnú nenávisť voči Židom.
Židia pri kritike Pápeža, poukazujú aj na jeho členstvo v Hitlerovej mládeži (Hitlerjugend). On sa však iba snaží odčiniť staré krivdy voči tradičným katolíkom, ktorí boli predchádzajúcim pápežom kritizovaní a potláčaní.

Kovlad


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: