Akcia za srbské Kosovo, 22.11. 2008 Krarviná, ČR

28. novembra. 2008 o 17:56 | Kategória: Kosovo, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Akcia za srbské Kosovo, 22.11. 2008 Krarviná, ČR

kosovo_je_srbija

Dňa 22. 11. 2008 sa uskutočnil v Karvinej, v Českej republike protest proti osamostatneniu Kosova a za podporu srbského národa. Pozvanie sme dostali aj my, Slovenská pospolitosť. Preto sme sa rozhodli podporiť túto demonštráciu našou delegáciou. Na problematiku Kosova sa teraz už pomaly zabúda. Práve preto sme sa rozhodli podporiť tento protest, pretože sa nikdy nezmierime s tým, že Kosovo bolo ukradnuté.

Sprievod začal na vlakovej stanici v Karvinej, odkial pokračoval do centra mesta na námestie. Na námestí vystúpilo viacero rečníkov. Ako prvý vystúpil akkivista za Autonómnych nacionalistov Považie, ktorý poukázal na boj srbského národa v minulosti i súčasnosti. Po ňom vystúpil so svojim prejavom zástupca Slovenskej pospolitosti. Poukázal hlavne na to, kto môže za vojnové konflikty vo svete. A kto v skutočnosti sú vojnoví zločinci. Následne vystúpil i zástupca Dělnickej strany, strany, ktorá ako jediná stojí za záujmami českého národa. Následne vystúpil i dlhoročný národný aktivista Roman Fojtík. Potom, ako symbol odporu bola spálená vlajka Európskej únie. Vlajka, ktorá je symbolom útlaku európskych národov. Tento akt mal znamenať to, že sa nikdy nepodriadime diktatúre Európskej únie a že budeme vždy bojovať za slobodu európskych národov.

Následne bolo zhromaždenie pokojne rozpustené organizátormi. Zhromaždenie prebehlo bez problémov a v pokoji.

Hromoslav


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: