List ministrovi ČR

28. novembra. 2008 o 16:40 | Kategória: Cigánsky problém, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na List ministrovi ČR

langerToto je kópia listu, ktorý poslala obyčajná žena z ľudu ministrovi (respektíve ministrom) českej republiky. V Čechách sú možno ľudia opäť popredu a začínajú sa prebúdzať. Dúfam, že nás čaká nová revolúcia, ktorá ukáže mocným, že prvoradý sú stále obyčajný ľudia. Text listu je v pôvodnom znení.

Pane ministře,
mám dva syny, je mi 45 let. Bydlím ve vesnici u Teplic. Nemám ve svém okolí žádnou romskou rodinu. Jsem šťastná, že nemusím žít v beznaději jako obyvatelé Janova. V roce 1989 jsem byla na všech demonstracích v Teplicích a v Praze a moc jsem si přála demokracii a svobodu. To, co se teď tady na severu děje je horší než tenkrát. Svoboda nekončí tam, kde začíná nesvoboda druhého, Policie chrání (s prominutím) grázly před slušnými lidmi. Copak je to nesplnitelný sen – chci, aby ten, kdo nechce pracovat, klidně umřel hlady. Ten, kdo si zničí byt, uřízne topení, ať zmrzne. Co se stane mě a mým dětem jestliže:
Nebudeme pracovat. Nebudeme platit nájem. Budeme na romy vykřikovat rasistická hesla. Budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí. Budeme obtěžovat romské rodiny hlukem, smradem. Budeme krást. Uřízneme si topení a rozbijeme okna. My – budeme bezdomovci, chcípající hlady. Vyčíslí nám dluhy za zničený byt a na krku budeme mít trestní oznámení za honobení té jejich slavné rasy. A budeme se za vše stydět. Oni – tmaví a ukřičení – dostanou nový byt, sociální dávky, nové zařízení bytu ochranu policie. A budou vykřikovat jak pro ně stát nic nedělá. Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na cetra pro slepé, vozíčky pro postižené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce stojí taková normální romská “rodina”? Nestydíte se, páni a dámy tam “nahoře” kdo o nich rozhodujete. Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a soused od vedle si bude shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna? Asi tedy jsem rasista. Tohle už přeci není možné !!!! Cítím obrovský vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a svobodu? Aby se Ti, kteří poctivě pracují a žijí měli dobře. Čeho jsem já a mě podobní dosáhla? Ti kdo poctivě pracují a žijí, živí líné, sprosté a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno , že je živí špatně. Příští volby jsou pro mě jasné – DS, Národní odpor, kdokoliv, kdo s tímhle “bordelem” tady zatočí, ano budu volit i neonacisty. A píšu to s plným vědomím odpovědnosti za tuto mou volbu. Před rokem 1989 byli utlačovaní lidé za své názory, ale dnes jsou utlačovaní za to, že chtějí pracovat a žít slušně. Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty, co by měla sama trestat a zavírat. Je mi z té naší slavné demokratické společnosti a z našich “nerasistických” politiků na zvracení. Na další shromáždění v Litvínově pojedeme. Já, manžel, synové, jejich kamarádi, naší známí….LIDÉ, kteří žijí jako LIDĚ tuto naši podpodu potřebují vidět. A vůbec nečekám, že se cokoliv změní. Naši politici mají teplá místečka a za zády EU. Ale na každého se vaří voda ………….Jednou, pane Langer, Topolánku, Paroubku a ostatní mocní, budete i Vy a Vaše děti žít v takovém ghettu.
JEJICH životní prostor se totiž bude neustále rozšiřovat a práv přibývat. Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby jste se toho dočkali brzy. A Vaše ženy se z nákupu vraceli uličkou černé v ě t š i n y po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Pak, aby jste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní – toto lidové umění naší utiskované menšiny a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy. Opravdu si to neumíte představit, nebo máte pocit, že Praha je daleko? Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří v Janově zasahovali? Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání? Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl v Janově? Děkuji za JASNOU odpověď jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi “bílých” a “černých“ ?


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: