Verejná zbierka Spoločnosti pre zachovanie tradícií zrušená!

29. septembra. 2008 o 21:57 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Verejná zbierka Spoločnosti pre zachovanie tradícií zrušená!

Verejná zbierka, na obnovu rodného domu prvého prezidenta SR, kňaza – mučeníka Dr. Jozefa Tisa a sochu nášho veľkého slovenského panovníka Rastislava, ktorú v máji tohto roku zriadila Spoločnosť pre zachovanie tradícii a následne ju v júny povolilo ministerstvo vnútra, bola pred pár dňami zrušená. Dôvod? Verejná zbierka údajne nemá verejnoprospešný účel a odporuje zahraničnej politike SR.
Ministerstvo vnútra pod vedením nominanta Smeru-SD Róberta Kaliňáka ju zrušilo, tak ako uviedol hovorca spomínaného rezortu, až po upozornení a výzve niekoho s občanov SR. Takmer pol roka nikomu z vlády a ministerstva neprekážala a zrazu sa po nenápadnom lobingu určitej „skupinky“ zbadali. Ešte v júli hovorca ministerstva vnútra Erik Tomáš pre média povedal, že zbierka je v poriadku a spĺňa všetky náležitosti.
Kto sú títo občania, ktorí majú také veľké slovo a rozhodujú o tom čo je verejnoprospešné a čo nie, prípadne čo je v súlade so zahraničnou politikou SR? Nemýlite sa, je to naša židovská náboženská obec, ktorá číta iba zhruba tri tisíc duší, čo nepredstavuje ani promile občanov SR. Tlak tejto zvláštnej sorty občanov je tak silný, že manipuluje verejnou mienkou, politickou mocou a finančným kapitálom a to nie len v našej vlasti. Kdekoľvek sa usadili časom získali rozhodujúce slovo. Rozvracajú hodnoty a ich sila je tak veľká ,že z normálneho spravia nenormálne a naopak. Čo môže ŽNO vadiť na soche panovníka Rastislava a oprave rodného domu prvého prezidenta SR?
Treba podotknúť, že vyznávači antikrista, ktorých úhlavný nepriateľ je kresťanstvo a všetko s ním spojené veľmi negatívne spomínajú na dobu, keď skutoční kresťania vládli v našej vlasti a ich vláda nebola iba o benevolentnom prizeraní sa ich zlovôle na väčšinovom obyvateľstve. Preto im tak vadí aby mal dôstojnú pamätnú izbu náš prvý a doposiaľ jediný, skutočne slovenský prezident, katolícky kňaz a mučeník Dr. Jozef Tiso. Preto im zároveň vadí, aby mal na Slovensku sochu jeden s našich najväčších panovníkov v pravoslávnej cirkvi svätec a mučeník Rastislav, ktorý sa azda najväčšmi zaslúžil o rozmach kresťanstva, štátnosti a vzdelanosti v našej zemi. Každý čo i len priemerne inteligentný človek pochopí, že nemôže byť nič zlé a tobôž nie neverejnoprospešné, ak chce niekto opraviť dom významnej osobnosti našich národných dejín, alebo postaviť sochu nášmu významnému panovníkovi. A to dokonca nie zo štátnej kasy, s ktorej by mali byť takéto aktivity financované, ale s dobrovoľných príspevkov občanov, ktorí si tieto dve osobnosti jednoducho, napriek mediálnemu osočovaniu vážia.  A zahraničná politika SR? Čo tá ma spoločné s opravou pamätihodnosti a stavaním sochy. Na Slovensku máme pomenované ulice po teroristoch a protislovenských živloch. Stoja nám tu sochy protislovenských dejateľov a to nikomu nevadí. Dvojaký meter sa u nás uplatňoval vždy. Ale teraz je to už prehnane okaté. Slováci tvoria v našej zemi stále väčšinu. Realita našej politiky a kultúry tomu nenasvedčuje. To sme už skutočne taký hlúpy, alebo ľahostajní k svojmu osudu?

Kovlad

PS. Nedávno sa mi do rúk dostala veľmi zvláštna fotografia. Bratislavský rabín Baruch Mayers v družnom rozhovore s veľkopodvodníkom Majským…  vrana k vrane… alebo kam až siahajú aktivity ŽNO???


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: