Novodobé nevoľníctvo a úžerníctvo alias hypotéka

29. septembra. 2008 o 22:03 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Novodobé nevoľníctvo a úžerníctvo alias hypotéka

Už aj Hospodárske noviny informujú o prudkom poklese záujmu o hypotekárny úver. Ľudia sa konečne začínajú zobúdzať z ilúzie, že žiť na dlh je normálne, morálna, správne a perspektívne. Začínajú sa prebúdzať z ilúzie, ktorá bola umelo vykonštruovaná finančníkmi a skorumpovanými médiami.

Táto situácia ale bankovému kartelu nebráni vo vymýšľaniu nových trikov, ako polapiť posledných dôverčivých a naivných občanov. A to aj napriek tomu, že sa títo ľudia pre svoj nepremyslený úver môžu ľahko dostať do situácie, ktorá v prostredí mafiánskeho kapitalizmu nemusí mať ďaleko k otroctvu, prípadne nevoľníctvu.
Inšpirovaný praotcom všetkých marketingových podvodníkov, ktorý stáli aj u zrodu niektorých metód sociálnej kontroly použitých v rámci komunistickej normalizácie, Edwadom Bernaysom, vydávajú členovia bankového kartelu tlačové správy, ktoré majú v prijemcovy reklamného spotu navodiť pocit, že sa jedná o objektívnu správu.

Ukážkovým príkladom je tlačová správa vydaná v ČR 27. 8. Hypotekárnou bankou, s titulkom „Hypotéku si Česi berú už v osemnástich, záujem mladých ľudí o hypotéku sa každým rokom zvyšuje“.
Správa nás ma presvedčiť o tom, aké výborné a normálne je zadĺžiť sa na celý život už v osemnástich rokoch života. Banka neberie ohľad na to, že mladému človeku môže takéto nepremyslené rozhodnutie zničiť život, najmä vtedy pokiaľ nebude mať dostatočný príjem, čo sa dá v osemnástich iba ťažko zaručiť.
Celý skorumpovaný systém vytvárania peňazí prostredníctvom pôžičiek od bankového kartelu – ktorý už nemá s konzervatívnym kapitalizmom nič spoločného – je geniálnym  podvod tisícročia a stal sa terčom kritiky aj zo strany konzervatívcov, ako je napríklad americký neúspešný prezidentský kandidát Ron Paul.
Ale nejedná sa tu iba o zisky bankárov – mocní a špekulanti počítajú aj s ďalším obrovským dlhom, ktorého existenciu a dosah si málokto uvedomuje. Jedná sa o energetický dlh celej ľudskej civilizácie – vydrancovania prírodných zdrojov ropy a celkového vyľudnenia našej planéty.
Vlády a finančné skupiny majú k dispozícii údaj o blížiacom sa ropnom zlome, hovorí o tom napríklad britský minister životného prostredia vo filme Oil, Smoke and Mirrors, ktorý špekuluje aj o ďalších možných politických súvislostiach. Dôsledky tohto zlomu pociťujeme už teraz, napríklad na cenách potravín a benzínu, a medzi rokmi 2010 a 2016 sa majú problémy s tým spojené prejaviť naplno.

S postupným zdražovaním energii bude nutne klesať aj celková ekonomická produkcia. To by samo o sebe nebolo katastrofou, viac menej v kombinácii so súčastným finančným systémom, v ktorom boli peniaze nahradené pôžičkami, dôjde ku kolapsu v situácii, kedy bude trvale klesať celkový objem investícií a teda aj pôžičiek.
V takejto situácii budú mocní potrebovať nástroj, ktorý im umožní udržať si moc, až ľudia konečne precitnú z podvodu nazvaného kapitalizmus. A žiadny nástroj nie je efektívnejší, ako dlhové nevoľníctvo, v kombinácii s totálnym dohľadom nad elektoronickým systémom virtuálnych peňazí, v prostredí policajného štátu, ktorý bude udržovaný prostredníctvom umelo vyvolaných vojen, takzvaného „konfliktu civilizácii“, prípadne fiktívnym bojom proti terorizmu.
Smutnou iróniou je, že celú túto mocnú schému súčasného svetového systému popísal už pred päťdesiatimi rokmi George Orwell – ktorý bol celý život sledovaný britskou tajnou službou, vo svojom románe 1984. A študenti sa stále mylne učia, že tento román je o Sovietskom zväze v dobe stalinizmu…

B.L.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: