Je to vôbec o športe??? Otvorte si už oči a začnite aj počúvať!!!

17. septembra. 2008 o 15:47 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Je to vôbec o športe??? Otvorte si už oči a začnite aj počúvať!!!

Tak toto som ešte nezažil!!! Chodím na futbal aj s rodinou už asi 8 rokov ale to čo som teraz videl na vlastne oči som ešte nikdy nevidel a dúfam že už to ani nikdy neuvidím…

30.8. 2008 sa hral zápas Dubnica – Dunajská  Streda a a do Dubnice prišli fanúšikovia Dunajskej Stredy. Na fanúšikov som zvyknutý i keď niekedy ich správanie presahuje všetky  medze, ale za tých 8 rokov som si zvykol. Na futbal som išiel aj s 5 ročným synom, ktorý mal na krku slovenský šál, pri štadióne akurát zastavili 3 autobusy z ktorých vychádzali prevažne muži v žlto modrom, takže som hneď vedel že sú to fanúšikovia Dunajskej Stredy, ani by mi to nevadilo až na to že jeden fanúšik v žlto modrom drese vybehol oproti mne, v pravej ruke držal Maďarsku vlajku a ľavou rukou mi ukazoval prostredný prst a hovoril na mňa Maďarčinou, pochopiteľne som mu nič nerozumel ale viem si predstaviť čo asi tak hovoril. Hneď nato tam prišli dvaja policajti s úsmevom na tvarí a vrátili ho medzi ostatných fanúšikov, bol som šokovaný, a zaskočený najmä tým keď sa otočil a vracal sa sprievode policajtov, tak kričal po anglicky fuck Slovakia, k čomu sa pridalo niekoľko desiatok ďalších fanúšikov.
Ďalšie veci ma dosť zarazili priamo na štadióne, hneď na začiatku zápasu pozdvihli maďarské vlajky a cely dav skladajúc sa zo 150 ľudí kričali RIA – RIA – HUNGARIA!!!
Na plote v ich sektore visela okrem maďarských zastav aj vlajka ktorá mala symbolizovať Veľké Uhorsko a bol na nej nápis FELVÍDEK. Ďalšiu vlajku ktorú som postrehol bola maďarská vlajka na ktorej bol tank a na dele tanka bola obesená postavička na ktorej bol nápis Slota. Ich pokrikom nikto nerozumel lebo všetko bolo po maďarský, pevne však verím že medzi pokrikmi ktoré kričali boli aj pokriky na adresu všetkých Slovákov a Slovenského štátu.
A teraz sa pýtam:
 Je toto normálne? Nie je  to náhodou v rozpore zo zákonom? Prečo stým nikto nič nerobí? Prečo nezasiahla polícia? Nie je to náhodou hanobenie nášho národa a nás samých? Prečo média mlčia? Prečo si to nevšímajú samotne národné organizácie? Prečo stým nič nerobí vláda? Dokedy budeme čakať? Pokiaľ sa nestane nejaké nešťastie a niekto nezaplatí životom?

Bola to škvrna športového podujatia a pokiaľ sa stým nič nespraví tak búdu sa diať aj horšie veci, ja osobne som si pripadal akoby sa hral zápas Dubnica : Maďarsko.

Týmto chcem vyzvať všetky národné a športove organizácie, vládu, média a všetkých čo si myslia že ich sa to netýka, aby si to len predstavili byť na mojom mieste a nie len na mojom ale aj na ostatných prítomných ľudí na štadióne.

Znepokojený divák, a občan SR


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: