Vlastenci proti drogám

28. augusta. 2008 o 12:49 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Vlastenci proti drogám

 Fajčenie je v dnešnej dobe najviac užívaná a zároveň najhoršia legálna droga na trhu. A to nie iba náhodou, pretože pomocou fajčenia sa ľudia snažia zotrieť pocit neistoty v spoločnosti, napätie, strach, nadváhu alebo nudu. Mladí chcú s cigaretou vyzerať dospelo a dospelí si nájdu milión výhovoriek, prečo musia fajčiť. Ani jedna však nedokáže obstáť, pretože fajčenie je jednoducho prejav duševnej slabosti a neskôr fyzickej závislosti. Áno, je to závislosť. Tá istá závislosť, ktorú tak neznášame na „feťákoch“. Otázka je, prečo ich neznášame, keď sa nám vo vlastných kruhoch pohybujú podobné osoby ? Áno, je čas povedať, že fajčenie je drogová závislosť a nesmie byť tolerovaná. Ako chceme ísť príkladom mladým a nie len im, ale celému národu, keď sa nedokážeme zbaviť takejto slabosti ? Môžu sa organizovať pochody, nosiť transparenty s preškrtnutou marihuanou a kričať protidrogové heslá, ale to všetko je iba pokrytectvo, keď si vezmeme, že najmenej polovička účastníkov takého pochodu má vo vrecku aspoň jednu krabičku cigariet. Takýto prejav protidrogovej činnosti je iba prázdna forma bez obsahu.

Ako ste si už určite všimli, tento protidrogový apel je určený najmä vlastencom a aktivistom v našich radoch, pretože nemá zmysel kričať niečo do sveta, keď hneď za rohom to nepočujú. Preto sme sa rozhodli založiť na našej stránke osobitnú sekciu „Vlastenci proti drogám“ a odštartovať ju týždenným bojom proti fajčeniu. Myslíme si, že názov sekcie hovorí za všetko, pričom pod slovom drogy rozumieme všetky látky, ktoré degenerujú telo alebo dušu. A cigareta medzi tieto látky patrí. Týždenný boj proti fajčeniu však neznamená, že po týždni si budú môcť všetci spokojne zapáliť s tým, že to úspešne „prežili“. Tento týždeň je len začiatkom našich protidrogových aktivít, ktoré budeme vyvíjať dokým neočistíme náš národ od toho svinstva.

Preto žiadame všetky národné združenia a organizácie, aby tieto aktivity podporili šírením osvety, rozširovaním protidrogových materiálov, umiestnením odkazu na sekciu „Vlastenci proti drogám“, ale najmä, aby sme všetci išli príkladom pre ostatných.

 Viac o kampani tu: http://www.straz.sk/index.php?nns=vlastenci_proti_drogam

zdroj: straz.sk

pozri aj – FAJČENIE ZABÍJA – http://www.straz.sk/index.php?nns=zp&id=80

Slovenská pospolitosť plnou mierou a aktivitou podporuje kampaň Národnej stráže – VLASTENCI PROTI DROGÁM.

 

Zároveň vyzývame všetkých našich členov, aktivistou a sympatizantov aby sa do kampane zapojili!!!

 

 

 

Verní sebe – svorne napred!

HV SP


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: