Sťažnosť na PZ SR

26. júla. 2008 o 14:34 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Sťažnosť na PZ SR

Prezídium policajného zboru
Pribinova 2
812 72 Bratisalava

Bratislava 7.7.2008

Vec: Sťažnosť

My národ slovenský,
pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť,
v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy….
Toto je doslovne odcitované zo zákona platného pre každého občana SR – Ústavy Slovenskej republiky.
Vo Veľký deň Slovákov 5. júla si všetci praví a verní kresťania uctievajú tých najsvätejších  Sviatkom Sv. Cyrila a sv. Metoda. Je to aj štátny sviatok. V tento deň sa konajú púte.
Po púti na Kostolci – Ducové, plná duchovného naplnenia a božieho požehnania som precitla do tvrdej reality. Páni z policajného zboru si „plnili povinnosti“ a pútnikov legitimovali a znova doplňovali lístkami nekonečné zoznamy. Darmo naši ústavní činitelia presne v tom čase na Devíne vyzývali pospolitý ľud k národnej hrdosti a vlastenectvu.  Toto bola ukážka ako to u nás funguje v realite bez mikrofónu a vzletných rečí, keď veriacich kresťanov ohlupujú ateisti.
Musí Vás to napĺňať veľkým sebauspokojením, keď dokážete z najväčšieho kresťanského a slovanského sviatku spraviť frašku. Veď účasť na tejto púti a na svätej omši s ňou spojenou je oslava kresťanstva na Slovensku. Alebo aj toto Vám vadí? To sa Vám zase niečo podarilo, čo odsúdili všetci prítomní ako aj okoloidúci obyvatelia Ducova.
(Pamätám si časy, keď  účastníkov púte a ich ŠPZ áut  nahlasovali  na stranícku organizáciu a zamestnávateľovi. Vôbec nič sa nezmenilo, len teraz nemáte na čapici hviezdu.)
Pokladám to za novodobé prenasledovanie kresťanov, ich zastrašovanie a obmedzovanie náboženského vyznania. Je to hrubé porušenie ľudských práv.
Na vedomie:
Predseda vlády SR Róbert Fico
Predseda Národnej rady SR Pavol Paška
Prezident SR Ivan. Gašparovič
Verejný ochranca práv Pavel Kandráč
Minister vnútra SR Róbert Kaliňák
Poznámka redakcie: Tento list bol s plným menom a adresou poslaný na uvedené adresy po policajnom incidente počas národnej púte v obci Ducové.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: