Prokuratúra zastavila trestné stíhanie členiek SP

13. apríla. 2008 o 20:04 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Prokuratúra zastavila trestné stíhanie členiek SP

Krátko po brutálnom policajnom útoku proti pokojnému  zhromaždeniu, konanom pri príležitosti výročia narodenia Ľudovíta Velislava Štúra  v Modre v roku 2005 prebehla „slovenskými“ médiami správa o tom, že tri členky Slovenskej pospolitosti a jedna členka NSS, boli obvinené z trestného činu podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov. Na prvý dojem dosť tvrdo znejúci paragraf. Človek sa zamyslí nad tým, čo také mohli vykonať tieto dievčatá, že si vyslúžili takéto obvinenie. Obvinené boli za to, že si v štáte, ktorý sa honosí prívlastkom demokratický, dovolili rozdávať program riadne registrovanej politickej strany, ktorá nemala v minulosti (tj. pred spomínaným incidentom) žiadne problémy so slovenskou justíciou. Rozdávali program strany, ktorý pol roka pred tým, prečítal v plnom znení najvyšší predstaviteľ strany na Hodžovom námestí pred asi stovkou príslušníkov policajného zboru. Program, ktorého hlavné tézy necelý rok pred tým zaregistrovalo bez problémov ministerstvo vnútra. Program, ktorý mesiace pred tým intenzívne pred zrakmi policajtov rozdávali členovia SP na všetkých akciách NSS, SP a SP-NS. Pýtate sa čo to bola za strana, keď pre jej program nastali také problémy. Bola to Slovenská pospolitosť – Národná strana a jej Ľudový program SP-NS. Nemá význam rozoberať v tomto článku, dôvody prečo sa naša štátna moc, odhodlala aj napriek evidentnému porušeniu ústavy a zákonov SR, ako aj Charty medzinárodných ľudských práv a slobôd, k takémuto nedemokratickému kroku voči skutočnej politickej opozícii. Dôvodov bolo mnoho. Hlavný dôvod bol strach z úspechu priamej a nekompromisnej strany mladých nacionalistov, ktorí neboli poplatní ich prehnitému režimu.
Viac, ako dva roky boli členky SP, ktoré rozdávali spomínaný program vláčené po policajných oddeleniach, boli predvolávané na výsluchy, obťažovali ich v školách, bol na ne vyvíjaný psychický nátlak a hrozilo im reálne vezenie. Prečo? To nechápali ani oni samé. Bezúhonné dievčatá, ktoré pred tým nemali ani najmenší problém so zákonom, s mysľou a svedomím čistejším, ako horský sneh boli zrazu predostierané, ako kriminálničky a verejný nepriateľ číslo jedna.
Až po dvoch rokoch rozhodla okresná prokuratúra, že zastavuje voči nim trestné stíhanie, nakoľko sa ich skutok nepovažuje za trestný čin a nie je dôvod na postúpenie veci. My a aj oni  vedeli o svojej nevine už na začiatku tejto politickej frašky. Prečo trvalo prokuratúre tak dlho, aby si to uvedomila a trestné stíhanie zastavila? Dva roky znepríjemňovania ich životov im už nik nevráti. Problémy v rodine, ktoré kvôli tomu mali im už nik nezmaže. Ani psychickú ujmu. Ja sa ale pýtam, ako môže vôbec v demokratickom režime k takémuto niečomu dôjsť? Zamyslite sa nad tým… Kde skončila sloboda slova, presvedčenia a vierovyznania?

Kovlad


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: