Slovenská pospolitosť podporuje práva Slovákov v Maďarsku

28. marca. 2008 o 17:17 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Slovenská pospolitosť podporuje práva Slovákov v Maďarsku

slovensky-dom-mlynky.jpgSlovenskom sa rozniesla spáva o problémoch Slovenskej samosprávy v Maďarskej obci Mlynky, ktorú chcú maďarské úrady vysťahovať zo Slovenského domu v spomenutej obci. Slovenská pospolitosť tieto kroky ostro odsudzuje a vyjadruje Slovenskej samospráve svoju podporu. Nevzdávajte sa, sme s vami!

Slováci v Mlynkoch chcú aj v budúcnosti spoločne vyvíjať svoju činnosť v Slovenskom dome. Podľa ich mienky ide o porušenie národnostných záujmov.
Vedúci predstavitelia Slovenskej samosprávy v Mlynkoch, Organizácie Slovákov v Mlynkoch, Pilíšskeho regionálneho strediska Slovenského osvetového centra Celoštátnej slovenskej samosprávy, Pávieho krúžku (slovenského ľudového speváckeho zboru), ako aj Združenia a regionálneho kultúrneho strediska pilíšskych Slovákov vyslovujú svoj nesúhlas s plánovaným modifikovaním používania Slovenského domu, ktoré Samospráva obce Mlynky zaradila do programu rokovania zastupiteľského zboru, zvolaného na 25. marca 2008. Zároveň vyjadrujú svoje odhodlanie aj v budúcnosti spoločne vyvíjať svoju činnosť v Slovenskom dome. Podľa ich mienky narušenie súčasného status quo znamená porušenie národnostných záujmov, podľa našich informácií preto na zasadnutí zastupiteľského zboru sa obrátia na poslancov obecnej samosprávy so spoločnou žiadosťou, aby upustili od svojho zámeru sformulovanému v predloženom návrhu uznesenia.

Viac k tejto téme sa dozviete tu –
Slováci v Mlynkoch sa nezmieria s rozhodnutím
http://www.luno.hu/mambo/index.php?option=content&task=view&id=6693&Itemid=

Slováci v Mlynkoch budú svoj dom brániť
http://www.luno.hu/mambo/index.php?option=content&task=view&id=6704&Itemid=

Protislovenský útok  – Vyháňajú Slovákov zo Slovenského domu
http://www.luno.hu/mambo/index.php?option=content&task=view&id=6675&Itemid=

Na okraj aféry Mlynky
http://www.luno.hu/mambo/index.php?option=content&task=view&id=6701&Itemid=


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: