Židia proti sionizmu

29. februára. 2008 o 16:31 | Kategória: Reakcie, Sionizmus | Komentáre vypnuté na Židia proti sionizmu

zidia-proti-sionizmu.jpgAj keď sa to zdá byť neuveriteľné, existuje dosť veľké množstvo Židov, vyznávačov ortodoxného judaizmu, ktorí nie len ostro kritizujú praktiky a formu židovského štátu Izrael, ale sa aj otvorene stavajú na odpor proti sionizmu. Táto časť Židov neuznáva relevantnosť a existenciu Izraela, ako židovského štátu a zároveň sami spochybňujú holokaust. Niekoľko rabínov z tohto spektra židovskej populácie sa zúčastnilo aj Teheránskej konferencie, na ktorej sa polemizovalo o pravdivosti prezentovaných „právd“ o židovskom holokauste. Za to si samozrejme u sionistickej židovskej väčšiny vyslúžili ostrú kritiku, vyhrážanie a nemalé množstvo priamych fyzických útokov.
V nedávnej dobe sa časť ortodoxných židov pripojila k demonštrácii arabských organizácii, ktorá bola namierená proti činnosti AIPAC (americkej lobby pre Izrael.)
Demonštrácii proti genocídnemu štátu Izrael je vo svete veľa, väčšinu menej informovaných ľudí však zaskočí, že Židia demonštrujú proti vlastnému štátu. Práve to je kameň úrazu. Je to potvrdenie protisionistických hlasov z radov nežidov,  ktoré kritizujú sionistickú a izraelskú politiku. Kritici sionizmu sú vždy označovaní za antisemitov a vyvolávateľov protižidovských nálad ba dokonca nacistov. To že sú proti sionizmu aj Židia, vyvracia toto mediáne štvanie. Prečo, ale média o tejto časti židovskej proti Izraelskej populácii mlčia? Židovská sionistická lobby, je niekoľkonásobne silnejšia. Ona je práve tá, ktorá ovláda najvýznamnejšie svetové masmediálne prostriedky, ako sú TV a rozhlasové stanice, najvplyvnejšie denníky a časopisy a túto voči nim opozičnú židovskú časť ich národa vôbec neprezentujú. Tvária sa že neexistuje. A tak verejnosť vôbec nevie, že existuje.
Tento článok neslúži, ako polemika na to či sú, alebo nie sú všetci Židia dobrí, alebo zlí. Faktom ostáva že ich náboženstvo je rasistické, je založené na nadradenosti židov a ich náboženský postoj je priamo napojený na antikrista. Práve antikrist je ich očakávaný mesiáš. Treba si však uvedomiť, že derivátom tohto náboženstva a ich túžby po svetovláde je práve sionizmus. Viacerí ortodoxní židia a ich rabíni sa už v čase vytváranie židovského štátu stavali proti. Neuznávali legitímnosť zaberania tohto územia a vyháňanie palestínskych Arabov z ich domovov.  Rovnako sa stavali negatívne proti názvu tohto štátu.
Ťažko povedať, či títo Židia, ktorí vybočujú zo všeobecného a zanedbateľného celospoločenského smeru, majú úmysly skutočne tak čisté a nevinné, že neváhajú otvorene sionistov a ich systém kritizovať. Skúsenosti hovoria jasne proti nim. Na druhú stranu tu nie je dôvod ich za to odsudzovať. V túto dobu je veľmi významné, aby takto niekto zo židovskej populácie vystupoval. Otázne však je, pre koho to skutočne významné je, či pre utlačovaných Palestínčanov, alebo pre okupačný Izrael?
Na jedinom v čom sa v túto chvíľu s týmito Židmi zhodneme je, že sionizmus je veľmi zlá a zhubná ideológia a existencia Izraela, čiže realizácia tejto ideológie, je ešte horšia. Ale treba dodať, že sionizmus by nebol bez judaizmu a bez judaizmu by nebolo Židov. Je to začarovaný kruh, ktorý už dlhú dobu pácha vo svete zlo. Ale prečo to tak je? Prečo je tu už dvetisíc rokov ideologia, ktorá uznáva iba vyvolených a ostatných zatracuje? Prečo tu vznikajú moderné trendy k podpore týchto ideológii? Na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete odpovede práve v podobe Izraela.
Preto musíme brať z rezervou všetko, čo o tejto „demokratickej zemi“ budeme počuť z večerných správ a zamyslíme sa nad skutočnými dôvodmi a princípmi, ktoré to všetko vysvetľujú.

Viac na www.nkusa.org a www.prefer-statement.info/b0048.htm

Upravil Kovlad
Zdroj: obcanakaneposlusnost.wordpress.com


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: