Celoeurópska protiislamská iniciatíva

29. januára. 2008 o 12:10 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Celoeurópska protiislamská iniciatíva

13495109.jpgEurópske nacionalistické pravicové strany formujú jednotnú frontu proti islamskému fanatizmu. Jednou z častí programu pripravenej platformy je zákaz výstavby ďalších mešít v Európe, ktoré podľa zástupcov pripravovanej iniciatívy pomáhajú posiľňujúcej  radikálizacií moslimov v Európe. 
K popredným iniciátorom patrí napríklad Flámsky záujem, rakúsky Slobodný a predstavitelia ďalších podobne zameraných strán z Nemecka, Dánska, Francúzska, alebo Talianska.

„Nie sme proti slobode náboženského vyznania, nehodláme sa však prizerať zavádzaniu moslimských tradícii do európskej spoločnosti, ktorá zdieľa úplne iné hodnoty“, povedal rádiu Nethrelands Worldwide vodca Flámskeho záujmu Filip Dewinter.
„Nebudeme akceptovať zahalené tváre na našich školách, nedobrovoľné svadby, vražde zo cit a beštiálnemu rituálnemu zabíjaniu zvierat určených na porážku.“

Iniciatíva hodlá presadzovať požiadavku na celoeurópske moratórium na stavbu ďalších mešít. Považuje ich za semenisko náboženského fanatizmu a islamizáciu Európy. 

„V Európe je viac ako 600 mešít, väčšina z nich neplní iba funkciu náboženského stánku, ale tiež symboly moslimskej raidkalizácii a často sú financované z kont extrémistických moslimských skupín zo Saúdskej Arábie, alebo Iránu.“ Dodal Filip Dewinter.
„V Rotterdame sa teraz chystá stavba mešity, ktorá by mala byť vysoká viac než 6 poschodí a jej minarety by mali byť ešte vyššie, než svetelné stožiare miestneho fodbalového klubu Feyenooord. Niečo také musíme zaraziť!“

Zdroj: Rádio Netherlands Wordwide

Zaujímaví článok k tejto téme –
http://cz.altermedia.info/z-domova/budeme-islamskym-statem_3837.html


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: