Televízia

25. januára. 2008 o 0:42 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Televízia

zrnenie.gifPredstavte si mladého človeka, ktorý si práve utvára svoj svetonázor. Najprv sa snaží uvedomiť kto vlastne je. V dnešnej dobe málo rodičov vážne komunikuje so svojimi deťmi a všetkému sa necháva akosi voľný priebeh. A tak dieťa hľadá odpovede na svoje vnútorné otázky vo svojom okolí. Nepýta sa, pretože ani poriadne nevie položiť svoje otázky a ak aj niektoré vie, bojí sa aby sa mu rovesníci nevysmiali. Nepýta sa ale odpovede dostáva. Pozoruje a učí sa od ostatných. Najväčším zdrojom jeho informácií je televízia. Ráno vstáva za jej zvuku, poobede sa k nej vracia po príchode zo školy, zaspáva pri nej. Zo svojimi rovesníkmi sa baví o tom čo videli v ,,telke“.
 Čo teda vidia v televízii? Násilie, sex, vraždy, senzácie.. Toto všetko na nich útočí z televízie každú minútu. Násilie v animovaných rozprávkach pre deti nie je ničím výnimočným. Len si predstavte, ako by ste sa tvárili, keby filmárik odrezal filmuške hlavu?  Hrôza však no pre dnešné deti nič výnimočné. Tak toto je náplň bežného programu. Takzvaný zábavný program. No v televízii sú samozrejme aj iné programy. Sú to programy ktoré sa nazývajú dokumentárne, zábavno- poučné ,či dokonca kultúrne. Dokumentárne filmy vám ukážu jednosmerný, politicky korektný pohľad na históriu a dianie vo svete, alebo vás naučia za koľko vybuchne vajíčko v mikrovlnke. Zábavno- poučné súťaže tipu zakrúťte si kolesom a povedzte samohlásku ani netreba komentovať a kultúrne programy ako koncert nejakej popovej hviezdy už tobôž nie.
V dôsledku takejto výchovy z mladého človeka vyrastie ,,všeobecne rozhľadený“ človek, ktorý bude vedieť ako Japonci zaútočili na Pearl Harbour, ale netuší čo to znamená Černovská tragédia. Pozná meno démona z filmov o anglickom čarodejovi, no mená ako Dažbog či Veles mu nič nevravia. Pospevuje si najnovší hit amerického idolu, no nevie ani písknuť melódiu jednej ľudovej pesničky.
Je tu ešte jedna časť televízneho vysielania. Reklamy. Stále bez ustania vám diktujú čo je pre vás najlepšie. Takže na čo slúži televízia? Je to prostriedok len na vymývanie mozgov a násilné formovanie názorov ľudí. Preto odporúčam sledovanie televízie čo najmenej. Skôr ako sa všetci stanete tupím stádom otrokov za ktorých bude rozmýšľať niekto iný.

Marcel PN


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: