Britskí židia sa po škandále s financovaním strany Práce (Labour) obávajú tvrdení o židovskom sprisahaní

31. decembra. 2007 o 13:06 | Kategória: Sionizmus, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Britskí židia sa po škandále s financovaním strany Práce (Labour) obávajú tvrdení o židovskom sprisahaní

brown.jpgV Británii sa začalo rozprávať o židovskom sprisahaní po tom, čo vyšli na verejnosť správy o nelegálnom sponzorovaní lejbristov židovskou loby.
David Abrahams, židovský milionár v The Jewish Chronicle priznal, že tajne podporil britskú stranu. Príspevky boli na základe britského zákona nelegálne, keďže zákon požaduje zverejniť množstvo peňazí. Škandál vypukol po tom, čo Abrahams použil troch pracovníkov za účelom tajných príspevkov v celkovej sume 600 000 libier.  Výsledkom bolo ďalší úder Brownovej administratíve a podozrenia, že ostatní  vedeli o týchto peniazoch.
Okrem tých spomenutých, včítane Abrahamsa, hlavným podporovateľom ministerského predsedu Browna je Jon Mendelson – tiež žid.
Niektoré médiá rýchlo upozornili na blízke putá Abrahamsa s Izraelokm a fakt, že až do roku 2002 bol zástupcom riaditeľa spolku Labor Friends od Israel (izraelskí priatelia Strany práce). Spolok organizoval pre britských politikov výlety do Izraela, stretnutia izraelských politikov s britskými a podporoval tých zo Strany práce, ktorí podporovali Izrael.
Britský Telegraph uverenil na titulnej strane fotografiu ako si Abrahams potriasa ruky s bývalým izraelským veľvyslancom v Británii Zvi Heifetzom a načrtol, že zdrojom nelegálnych príspevkov môže byť Izrael.
Tlač tiež zdôraznila nedávne policajné vyšetrovanie ilegálnych politických príspevkov lorda Levyho, ktoré skončilo bez obvinenia.  Niektoré médiá zdôrazdnili spojenie medzi peniazmi od sionistov a pro-izraelskou politikou bývalého ministersého predsedu Tonyho Blaira, ktorý bol sám členom spolku Labor friends of Israel, rovnako ako je dnes členom súčasný predseda Brown.
U.K. Jews worried by ‘Jewish conspiracy’ claims in Labour funding scandal
http://www.haaretz.com/hasen/pages/ShArt.jhtml?itemNo=932571&contrassID=1&subContrassID=1

zdroj: prop.sk


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: