V Amerike vandalizujú vianočné Betlehemy

27. decembra. 2007 o 14:36 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na V Amerike vandalizujú vianočné Betlehemy

betlehem.jpgKresťanské skupiny v stredu povedali, že na území Spojených štátov si tzv. “svetská ľavica” vzala na mušku vianočné Betlehemy.
Zatiaľčo Katolícka liga pre náboženské a občianske práva postavila v newyorskom parku (Central Park) vianočný Betlehem, medzitým tlači odovzdala informácie o početných prípadoch zvandalizovania alebo odcudzenia figúrok z vianočných scénok všade po Spojených štátoch, od kalifornského Antiochu až po Leesburg vo Virgínii.
Napríklad v Mariette, štát Georgia, športový tréner štátnej školy, 46-ročný John Hayes, dňa 8. decembra vozil po zotmení niekoľko študentov po okolí a kázal im prepichovať nafukovacie figuríny vo vianočných scénkach, premiestňovať soby do pozícií so sexuálnym podtónom a iným spôsobom ničiť vianočnú výzdobu. Podľa televízie WGCL ho zadržali a teraz musí čeliť obvineniam z ilegálneho vstupu na cudzí majetok, z morálneho kazenia mladistvých a z nerozvážneho správania.
Gary McCaleb, zástupca konzervatívnej Aliancie obranného fondu (ADF) hovorí, že fyzické útoky na vianočné výjavy sú “súčasťou oveľa rozsiahlejšej vojny svetskej ľavice proti všetkému kresťanskému”.
Táto legálna organizácia si dáva za cieľ brániť právo (jednotlivcov a organizácií) byť vypočutý a hovorenie pravdy a to prostredníctvom stratégie, výcviku, poradenskej služby ohľadom financovania a pravotenia sa. Často práve zásluhou takýchto organizácií majú kresťania možnosť úspešne sa brániť útokom agresívnej “ľavice”.
Napríklad vrchnosti arizonského mestečka Queen Creek sa povedalo, že má právo nazývať svoj dekoratívny stromček “vianočný” a nie “sviatočný”, do čoho ich prostredníctvom e-mailov tlačili niektorí obyvatelia. Aliancia hovorí, že používanie výrazu “vianočný” vôbec nie je porušením americkej ústavy, ako tvrdia.
“Američania, zdravý rozum a ústava jasne vyhrávajú vo vojne proti Vianociam, ktorú vedie ľavica”, povedal McCaleb. “Žiaľ, existuje tu pomýlené presvedčenie, že Vianoce musíme sanitizovať, aby sa maličká časť spoločnosti necítila urazená.
Stromček je postavený pred radnicou a je to súčasť vianočnej výzdoby, kedy slávnostne zapaľujú aj elektrickými sviečkami vyzdobené okolité stromy
Randy Hall, CNS News, Western Voices, World Net Daily
http://www.wvwnews.net/story.php?id=2699
http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=59223
zdroj: prop.sk

Na záver, zamyslite sa, čo by sa dialo keby boli ničené iné ako kresťanské (napríklad židovské) sviatočné relikvie a výzdoba???


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: