Obmedzený alebo neobmedzený zdroj

18. december. 2007 o 21:16 | Kategória: Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Obmedzený alebo neobmedzený zdroj

tazobna-veza.jpgVo svete existujú dve teórie ako vznikla (vzniká?) ropa, zemný plyn a uhlie.
Prvá, všeobecne akceptovaná hovorí: ropa a uhlie sú fosílne palivá ktoré vznikli pred miliónmi rokmi z mŕtvych tiel rastlín a živočíchov. Množstvo fosílnych palív je obmedzené a odhaduje sa ich výťažnosť na 50 rokov.
Druhá teória: ropa, zemný plyn a uhlie sú obnoviteľné zdroje ktoré vznikajú prírodnými procesmi pod zemským povrchom.
Zástancom druhej teórie je Dr. Thomas Gold, ktorý vo svojej knihe „The deep hot biosphere: The myth of fossil fuels“ (Hĺbka horúcej biosféry: mýtus o fosílnych palivách) tvrdí: uhľovodíky, medzi ktoré patrí aj ropa, plyn a uhlie sa nachádza vo vesmíre na všetkých planétach v slnečnej sústave. Preto sa pýta prečo práve na Zemi sa vyskytujú uhľovodíky (ropa, uhlie) z celkom unikátnych príčin zatiaľčo na iných planétach tam boli zabudované pri ich vzniku.
V Pensylvánii našli neporušené ľudské pozostatky v neporušenej vrstve antracitu. To samozrejme podľa oficiálnej teórie nie je možné, pretože uhlie vzniklo pred miliónmi rokmi keď ľudia ešte nežili. Ďalej tvrdí že uhlie muselo byť predtým tekuté, pretože v uhlí sa nachádzajú jemné krídla hmyzu, listy rastlín a iné jemné štruktúry, ktoré sú vyplnené tým istým uhlím ktoré je naokolo. To ale nemôže preniknúť do jemných štruktúr bez toho aby ich nepoškodilo. Takže uhlie muselo byť niekedy tekuté. Teda vzniklo z ropy. Ale odkiaľ sa berie uhlíkový základ, ktorý to všetko vytvára? Meteority ktoré sú pozostatky vesmírnych telies, obsahujú uhlík v neoxidovanej forme ako ropné a uhlíkové častice. Nachádzajú sa aj na planétach v slnečnej sústave. Je evidentné, že hmota z ktorej sa skladala Zem už obsahovala uhlík.
Potom všetkom sa treba opýtať prečo média stále hovoria o tom, že ropa dochádza? Mohli by sme ukázať prstom na nadnárodné ropné kartely a ich záujem na zvyšovaní ceny ropy za barel. Keďže ropa dochádza, treba veľké výdaje na prieskum a tým samozrejme viacej peňazí.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: