OZ Ľudia proti rasizmu účelovo klame a zavádza verejnosť

29. november. 2007 o 23:14 | Kategória: AntiAntifa, Reakcie | Komentáre vypnuté na OZ Ľudia proti rasizmu účelovo klame a zavádza verejnosť

fetak-durkovic.jpgKontroverzné občianske združenie, ktoré vidí za všetkým nešťastím sveta rasizmus, skínov a neonacistov, zase raz sa chystá očierňovať slovenský národ z intolerancie. Keďže sa im ich pôvodný zámer ukázať akí sú u nás nebieli ľudia diskriminovaní nepodaril, siahajú po klamstvách, polopravdách a ničím nepodložených účelových tvrdeniach.

V priebehu štyroch mesiacov malo OZ ĽPR robiť prieskum ohľadom diskriminácie Rómov v hľadaní zamestnania a služieb. Ako inak aj tentoraz došli k záveru, že slovenská spoločnosť je netolerantná. Mimochodom z 90 prípadov iba v 8 došlo podľa nich k diskriminácii(?) čo je asi 8,6%(!). Teda zanedbateľný počet ak ešte uvážime, že aj z tých 8 prípadov je možno 2-3 skutočne diskriminačné. Celú kampaň vlastne odštartovalo pochybné tvrdenie, že väčšina Slovákov sa stretla s diskrimináciou, čím by sa s diskrimináciou muselo stretnúť viac ako 2mil. ľudí ! Naši boži bojovníci za práva iba nebielych sa pustili do prieskumu, ktorý dopadol pre nich teda veľmi biedne, napriek tomu výsledky poriadne nafúkli a skreslili.

Všeobecne je známe, že starší ľudia a ľudia bez vzdelania nemajú takú šancu sa zamestnať nieto ešte uplatniť. Podnikateľ, ktorý by zamestnával iba starých ľudí, nevzdelancov, by nielen diskriminoval zase mladých a vzdelaných, ale by to malo negatívny dopad na fungovanie jeho biznisu. Je neetické od OZ ĽPR, aby diktovala podnikateľom koho majú do zamestnania zobrať. To, že podniky tvoria mladé, kreatívne tímy zamestnancov ochotných robiť na sto percent, nie je žiadna diskriminácia. Je to prirodzené prostredie konkurencie a OZ ĽPR nemá právo hovoriť podnikateľom do toho, či zoberú vzdelaného, mladého a bieleho alebo nie. Je to ich slobodné rozhodnutie koho zamestnajú a koho nie. Ale ak si to tak zoberieme, koľko nebielych, starých a nevzdelaných aktivistov má ĽPR ?

Celá táto organizácia jedincov s pocitom menejcennosti už v minulosti bola obvinená aj z tendenčných záverov z prieskumu verejnej mienky, šírenia poplašnej správy, hanobenia národa a poškodzovanie dobrého mena Slovenska v zahraničí. Takže skupinka, ktorá proti tomu sama bojuje, také niečo koná. Vo svojej kampani z roku 2003 neváhala obviniť slovenský národ z rasizmu na bilboardoch s nápisom: „Skoro každý je na Slovensku rasista. A čo ty?“ celý tento slogan je rovnako klamlivý ako keby napísali: „Každý Cigáň je zlodej“.

Niekoľko členov tejto organizácie však pôsobí aj ako Antifa(ľudia, ktorí páchajú násilie na ľuďoch rovnako ako neonacisti), prípadne sa angažujú v združeniach, ktoré zaváňajú ľavicovým extrémizmom. Jeden z najváženejších predstaviteľov Ladislav Ďurkovič navyše spôsobil vážnu dopravnú nehodu pod vplyvom psychotropnej látky THC(marihuana) ! O absolútnej absencii tolerancie v tejto pochybnej organizácie svečí aj fakt, že na niekoľkých mítingov a pochodov „proti rasizmu a násiliu“ sa z davu ozývali na adresu Slovenskej Pospolitosti: Postrielať ! Či nesúhlasné pískanie proti akémukoľvek predstaviteľovi moci alebo nesúhlasnému názoru.

Čo je to vlastne za spolok, ktorý vehementne popiera vinu nebielych, len z toho princípu, lebo rasistom môže byť iba biely ? Za celú svoju existenčnú éru neodsúdili ani jeden jediný skutok čierneho rasizmu, hoci sa ich na Slovensku už spáchalo dosť veľa. Z posledných udalostí napríklad v bare, kde sa udial incident medzi čiernym britským turistom a domácimi obyvateľmi, obvinili okamžite zainteresovaných, samozrejme bielych z rasizmu napriek tomu, že vyšetrovanie sa ani poriadne nerozbehlo. Argumentovali jediným svedkom, ktorý videl zase niečo iné ako preplnený bar. Pri zbití jednej ženy cigánmi na východe Slovenska, keď jej nadávali do bielych svíň, ĽPR mlčala ako mŕtvy chrobák.

Naozaj potrebujeme takúto organizáciu, ktorá zo slušných ľudí robí kriminálnikov? Prečo ešte nezakročila proti diskriminácii bielych ak je proti rasizmu? Prečo chce táto organizácia budovať multikultúrne prostredie ako ho poznáme napríklad z Francúzska, kde nebieli majú nadštandardné sociálne výhody a napriek tomu sa Paríž čím ďalej tým viac podobá na Bagdad? Prečo by sme mali zvýhodňovať Cigánov ak sa sami znevýhodňujú svojou neprispôsobivosťou a lenivosťou? Je mnoho vecí, ktoré na tomto čudnom spolku neznášam, ale najviac azda bije do očí skutočnosť, že sami nie sú tolerantní voči iným názorom a sú “jedinými, kto v názve a vo svojej hlave na Slovensku nosí rasizmus, sú zrejme len tzv. ľudia proti rasizmu, ktorí nezvládajú svoju zakomplexovanosť proti slovenskému národu”.

Róbert Ďurovič


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: