Výpadok demokracie

28. október. 2007 o 22:52 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Výpadok demokracie

socha_slobody.jpgTak nám dnešní páni zrušili možnosť slobodne uverejňovať komentáre k udalostiam doma aj vo svete. Zrušili nám aj možnosť slobodne diskutovať k článkom, ktoré boli uverejňované na blogu. Konkrétne hovorím o stránkach: sivak.blog.sk, cernak.blog.sk a svec.blog.sk. Pôvodne som si možno naivne myslel, že ide o výpadok systému, ale kamarát mi hneď povedal, že to nie je výpadok systému, ale výpadok demokracie. Dnes viem, že kamarát mal pravdu. Je to výpadok demokracie.

Zamýšľam sa nad tým, že v čom je rozdiel medzi komunistami, ktorí nám vládli pred rokom 1989 a dnešnými „demokratmi“. V úprimnosti! Komunisti boli aspoň úprimní a do ústavy štátu zakotvili vedúcu úlohu KSČ, ale dnešní páni nie sú úprimní. Sú to duchovní bezdomovci, ktorí hlásajú zdanie slobody a demokracie, ale v skutočnosti po slobode šliapu.

„Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.“ Aj touto zásadou sa budeme riadiť v deň, v ktorom sa karta obráti, ale potom nech sa nikto nečuduje. Ak vám zlodej vezme to, čo je vaše a vy si to vezmete späť, ste tiež zlodej? Nie! Vezmete si naspäť len to, čo vám ukradli. A aj my si jedného dňa vezmeme naspäť našu slobodu, ktorú nám dnes kradnú falošní proroci a duchovní bezdomovci.

Mgr. Róbert Švec

Odpoveď riaditeľa na zrušenie blogu

Vážený pán Švec,
Váš blog som (spolu s dvomi ďalšími) musel dať odstrániť, pretože jeho obsah ohrozoval dobré meno a tým aj obchodné záujmy vlastníka domény blog.sk, ktorým je Perex, a.s. To je všetko, čo môžem uviesť ako odôvodnenie.  Myslím si, že je zbytočné diskutovať o slobode prejavu a o tom, či Váš  blog bol alebo nebol v súlade s bodom 16 Podmienok využívania služby. Musím  chrániť záujmy firmy, ktorá ma platí, ktorá pôsobí na silne konkurenčnom trhu, a ktorá živí cca 200 ľudí. Preto som sa rozhodol postupovať podľa  bodu 17 Podmienok využívania služby. Obsah toho typu, ktorý ste publikoval Vy, si jednoducho nemôžeme dovoliť sprístupňovať v našich médiách.  Ospravedlňujem sa, že sme Vám zrušenie blogu neoznámili, bolo nutné konať rýchlo. Ak by ste potreboval nejaké dáta z blogu, ktoré nemáte
odzálohované, samozrejme Vám vyjdeme v ústrety.
S pozdravom
Jaroslav Matyáš
JMatyas@perex.sk
riaditeľ multimediálneho úseku

Keď sa pozrieme do obchodného registra firmy Perex, zistíme, že celé predstavenstvo tvoria Maďari s britským kapitálom. Perex má množstvo ďalších obchodných aktivít , napríklad denník Pravda, Profesia.sk, Moment, Avízo a patrí k najsilnejším printovým domom na Slovensku.

100 % akcií vydavateľstva Perex kúpila v júli tohto roka britská skupina Daily Mail and General Trust prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Northcliffe International. Majiteľom Nortcliffe je pán Rothermere, ktorého predok prežíval Trianon ako traumu a ktorý nabádal Hitlera k invázii Rumunska. Silne podporoval revíziu Trianonu v prospech Maďarska, až tak, že v roku 1927 mu bola ponúknutá maďarská koruna. Počas svojej kariéry bol silným podporovateľom Maďarska. Napísal: Obnovte aspoň časť maďarských pôvodných hraníc, ktoré dnes patria Československu a Juhoslávii. Memoriál lorda Rothermera stojí dnes v Budapešti. Napísal predslov ku knihe Tragédia Trianonu: volanie Maďarska po ľudskosti. 
Centrum printových aktivít (napríklad Avízo) spoločnosti sa nachádza v Maďarsku a jeho šéf Lanc je tam varený-pečený. Takýmto spôsobom sú na Slovensku vcelku legálne umlčované hlasy, ktoré nesúladia s názorom maďarských šéfov.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: