Pamätný deň Slovenskej pospolitosti

28. október. 2007 o 23:09 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Pamätný deň Slovenskej pospolitosti

stur.jpgDnes si členovia Slovenskej pospolitosti pripomenuli v Modre výročie narodenia svojho ideového vodcu a najvýznamnejšej slovenskej osobnosti, veľkého Ľudovíta Velislava Štúra. 

 Veru, ten kto sa vyberie cestou tŕnistou bude vždy svojimi nepriateľmi ohováraný, jeho minulosť bude falšovaná, alebo očierňovaná. Všetko sa však ukončí až dosiahnutím cieľa, pravého Slovenského štátu, kde má každý svoje miesto, kde sloboda skutočne jestvuje a kde sa nik nebude musieť obávať prenasledovania. Darmo sa teraz budeme hrať na demokraciu a slobodu slova. V takom štáte nežijeme! Je na každom z vás, ako sa postaví k skutočnosti. Či si zoberiete príklad z Ľudovíta Velislava Štúra a budete ako novodobí Štúrovskí dobrovoľníci bojovať za posvätné práva národa, alebo sa radšej utiahnete a budete sa v kúte ticho prizerať ako sa celá snaha našich velikánov stáva postupne márnou. Verím, že si zoberiete prvú možnosť, verím, že sa ešte stále nájdu roduverní Slováci a Slovenky, verím, že je duch Ľudovíta Štúra ešte stále živý.
 Slováci a Slovenky, bratia a sestry. My, členovia Slovenskej pospolitosti verne pokračujeme po vytýčenej ceste a veríme, že sa na túto cestu životom vydáte spolu s nami. Nech je vo vašich srdciach a mysliach vždy a všade živá spomienka na veľkého Slováka, bojovníka za slobodu, literáta, politika, rodoľuba Ľudovíta Velislava Štúra.

Verní sebe, svorne napred!

HV SP

Súvisiace – www.stur.sk

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: