Švajčiarska Ľudová strana smeruje k veľkému víťazstvu

26. októbra. 2007 o 10:05 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Švajčiarska Ľudová strana smeruje k veľkému víťazstvu

svp.pngŠvajčiari sa chystajú voliť po tom, čo označujú za zatiaľ najagresívnejšiu predvolebnú kampaň, aká sa kedy vyskytla. A pravicová Ľudová strana (SVP) je odhodlaná posilniť si po voľbách svoju pozíciu ako najväčšia švajčiarska politická strana tým, že vyslovuje vážne obavy kvôli imigrácii a kvôli ohrozeniu životných štandardov v krajine.
Analytici sú presvedčení, že kampaň SVP naznačuje, že Švajčiarsko sa v zmýšľaní pohýna smerom k nezávislosti od Európskej únie a k podpore tvrdého stanoviska voči azylantom.
Ale miliardársky predseda strany Christoph Blocher má veľmi zlé vzťahy s vládnucou Federálnou radou. Volebný plagát jeho strany s troma bielymi ovcami a jednou čiernou, vinia z vyvolania výtržnosti.
Ľudovej strane sa týmto plagátom podarilo za tri mesiace zozbierať vyše 170 000 podpisov pre iniciatívu deportovať zahraničných zločincov. Podľa švajčiarskej ústavy majú 18 mesiacov (do januára 2009) na to, aby zozbierali aspoň 100 000 podpisov, ak sa má o záležitosti celoštátne hlasovať. Ale kampaň bola taká úspešná, že Ľudová strana verejne poďakovala iným švajčiarskym politikom za kritiku, ktorá podľa nich ich iniciatíve veľmi napomohla. …
Western Voices
http://www.wvwnews.net/story.php?id=2119
http://www.swissinfo.org/eng/politics/detail/Rightwing-Claims_succes_with_black_sheep.html?siteSect=1505&sid=8315959

zdroj: prop.sk


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: