Vyhlásenie Slovenskej pospolitosti k udalostiam v Novom Sade zo dňa 7. októbra 2007

18. október. 2007 o 21:42 | Kategória: Kosovo, Vyhlásenia | Komentáre vypnuté na Vyhlásenie Slovenskej pospolitosti k udalostiam v Novom Sade zo dňa 7. októbra 2007

Mýty o slovenských “neonacistoch“ v Novom Sade, boli už dávno vyvrátené. Výmysly o zhabaných neonacistických zástavách a materiáloch sa nepotvrdili. Účasť Slovákov na “nepokojoch v uliciach mesta“, bol taktiež výmyslom senzáciechtivých novinárov. O oficiálnej spomienke Srbských nacionalistov na sv. Vladislava, organizovanej nacionalistickým hnutím Srbsky Obraz a druhej akcii organizovanej Srbskou strážou, za Srbské Kosovo, “slovenské“ média samozrejme neinformovali. Zato ale splietali čosi o Heinrichovi Himmlerovi, aby oklamali čitateľov a divákov a zastreli skutočné udalosti v Novom Sade. Každý zdravo zmýšľajúci Slovák sa pýta: „Prečo som sa ale skutočnú pravdu nedočítal v novinách?“ Násilníckych  nespratníkov skrývajúcich sa pod rúškom “antifašismu“, ktorí začali hádzať kamene na srbských civilistov vykreslili média ako úbohé “obete neonacistickej“ agresie. Lenže všade vo svete sú títo anarchoboľševici známi, ako ničitelia verejného majetku, chuligáni a násilní útočníci, no zrejme iba v Srbsku si ich chránia, ako svorku slúžiacu na provokácie a špinavú prácu. Skutočné obete útokov s rozbitými hlavami od lietajúcich kameňov a policajných obuškov však novinári neprávom očierňovali na prvých stránkach svojich bulvárnych plátkov.
O čo tu vlastne išlo? Kto zo žurnalistov bol vtedy na mieste incidentu? Ak nikto, tak prečo si vymýšľajú? Ale ak tam predsa len boli, prečo potom neinformujú svojich čitateľov a poslucháčov pravdivo a objektívne? Prečo niekto za cudzie peniaze a pre cudzie záujmy zámerne vymýva ľuďom mozgy a šíri svoju nenávistnú a lživú propagandu prostredníctvom tlače a televízie? Všimnite si, že z nezmyselných slovíčok “neonacista“ a “neofašista“ sa stali nebezpečné zbrane. V poslednej dobe sa používajú, ako čarovné formulky v boji protinárodných síl, proti zdravému jadru národa. Stačí len hocikedy označiť svojho oponenta týmito pojmami, ktorých význam doteraz nikto poriadne neobjasnil, a dotyčný je hneď v očiach verejnosti odsúdený a považovaný za zver horšiu od masového vraha. Média sú si toho vedomé a vedia, že komu dajú nálepku “neonacistu“, tak ten sa len ťažko bude obhajovať so svojou pravdou, keď stojí proti sile peňazí.
Vďaka incidentom v Novom Sade vyšla najavo skutočnosť, že srbská polícia už nie je nestranná, tak ako tomu bolo doteraz. Znova sa potvrdil hyenizmus niektorých novinárov, škodiacich na každom kroku. No ukázala sa aj odhodlanosť a pevná viera Srbských nacionalistov, zachovávajúcich dedičstvo a staré tradície svojich otcov. Veríme, že tieto udalosti upevnili bratstvo medzi našimi slovanskými národmi a ešte viac pootvorili dvere k vzájomnej spolupráce, ktorá je nevyhnutná k dosiahnutiu spoločného cieľa – Európy národov založenom na bratskom princípe, kde národy s národným, kresťanským a sociálnym pilierom budú v miery nažívať bok po boku.

V Bratislave, 17. októbra 2007

Hlavné vedenie Slovenskej pospolitosti

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: