Klamstvá prozápadných médií a skutočné dianie v Novom Sade

11. október. 2007 o 12:20 | Kategória: Kosovo, Vyhlásenia | Komentáre vypnuté na Klamstvá prozápadných médií a skutočné dianie v Novom Sade

2002260703150644882_rs.jpgProzápadné a zo zahraničia platené „srbské“ médiá, rovnako ako „slovenské“ médiá, preberajúce automaticky neoverené a lživé správy, zapadajúce do ich scenáru o zlých „slovenských neonacistoch“ a dobrých „antifašistoch“, informovali v posledných dňoch celý svet o demonštráciách v srbskom Novom Sade a zadržaní 11 slovenských občanoch. Bez ohľadu na akúkoľvek novinársku česť, ktorá u zamestnancov týchto médií dávno neexistuje celkom prekrútili a skreslili fakty, účelovo zavádzajúc a manipulujúc verejnosť tak, aby boli ospravedlnené represie polície a iných mocenských zložiek voči srbským a iným európskym národovcom, pričom vytvorili celý rad klamstiev a podvodov. Skutočnosť bola celkom iná:

  • Plánovaná národná demonštrácia 7. októbra v Novom Sade, zakázaná pod tlakom Svetového židovského kongresu (vypisujúc listy predstaviteľom Srbska)nemala nič spoločné s výročím narodenia Heinricha Himmlera, ale jej cieľom bolo protestovať proti chystanému odtrhnutiu Kosova od Srbskej republiky a zároveň podporiť a propagovať jednotu Srbov, o čom od začiatku informovali úrady aj verejnosť samotní organizátori zhromaždenia.
  • Zadržaní Slováci nepatrili k žiadnej neofašistickej alebo neonacistickej skupine, ale išlo o členov riadne registrovaných a legálnych národných občianskych združení ako je Slovenská pospolitosť. Ak by išlo skutočne o vyššie menované skupiny museli by byť na Slovensku zakázané, a postavené mimo zákon, čo sa nikdy nestalo.
  • Cieľom zahraničnej cesty bolo mesto Kragujevac, kde sa nachádza pamätník slovenských vojakov z prvej svetovej vojny. Slováci neboli zadržaní počas akejkoľvek demonštrácie, či pri zrážkach medzi „antifašistami a neonacistami“, ako sa všade tvrdí, ale tri hodiny pred ich začiatkom, pri prejazde Novým Sadom, na svetelnej križovatke, kde bolo ich vozidlo zastavené srbskou políciou vykonávajúcou cestné kontroly, s cieľom zabrániť cudzincom zo Slovenska a niekoľko iných krajín vstúpiť do centra, kde sa mali konať viaceré demonštrácie. Dôvod predvedenia na policajnú stanicu bol spočiatku uvádzaný len ako „rutinná kontrola“, po tom, čo v batožinovom priestore auta našli vlajky Slovenskej republiky a Slovenskej pospolitosti, ktoré boli označené médiami a srbskou políciou za fašistické, čo možno považovať nielen za urážku slovenského občianskeho združenia, ale aj Slovenskej republiky ako takej.
  • Aj samotná srbská polícia nakoniec priznala, že Slováci neurobili nič protizákonné, preto neboli obvinení, ani z priestupku, ani z trestného činu a nedostali ani zákaz pobytu v Srbskej republike. Zadržiavaní boli vraj kvôli ich osobnej ochrane pred neonacistami. Museli len bezdôvodne do 24 hodín opustiť jej územie. Napriek tomu boli zjavne účelovo zadržiavaní 9 hodín, aby sa prípadne nemohli dostať na ohlásené demonštrácie a ani do cieľu ich cesty Kragujevaca.
  • Údajný fašistický materiál nájdený políciou nebol nič iné, ako nálepky občianskeho združenia Slovenská pospolitosť, spomínané vlajky Slovenskej republiky a Slovenskej pospolitosti a súkromné hudobné CD s národnou tematikou, ktoré boli všetky po prepustení na slobodu vrátené.
  • Z dvojkríža na slovenskej vlajke a vlajke SP médiá urobili hákový kríž, ktorý sa v skutočnosti na žiadnych zadržaných materiáloch nevyskytoval.
  • Bodné útočné zbrane a iné „nebezpečné predmety“ o ktorých médiá informovali boli malé vreckové nožíky uložené v batožinovom priestore auta, ktoré sa môžu bežne nosiť, sú voľne predajné a ktoré nosí skoro každý človek.

Z uvedeného vyplýva, že informácie o celej udalosti prezentované médiami sú vymyslené a zavádzajúce, založené na senzáciechtivosti novinárov. Občania Slovenskej republiky boli bezdôvodne zadržiavaní, vypočúvaní a v polnočných hodinách prepustení bez obvinenia, pretože nič protizákonné neurobili, previnili sa len tým, že prechádzali Novým Sadom na ceste do Kragujevaca. Čoskoro zverejníme aj vyhlásenie srbských nacionalistov k celému incidentu v Novom Sade, ktoré vyvráti novinárske bludy o “dobrých antifašistoch“, “neonacistických útokoch“ a “neonacistickom pochode“.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: